Компромісна фігура: Як Зеленський отримав свого голову облради на Дніпропетровщині - Дніро News

Компромісна фігура: Як Зеленський отримав свого голову облради на Дніпропетровщині

Компромісна фігура: Як Зеленський отрима…
Фото "Уніан"

У Дніпрі під час сесії обрали нового голову Дніпропетровської обласної ради. Ним став беспартійний Микола Лукашук, який пройшов до облради від “Слуги народу”. Враховуючи, що за нього віддали свої голоси 95 депутатів зі 120, це компромісна фігура на противагу Святославу Олійнику, яка влаштувала більшість депутатів з різних фракцій. Дуже схоже на “договорняк” який був узгоджений заздалегідь, оскільки інших кандидатур не висувалося.

На демарш пішов тільки колишній голова облради Гліб Пригунов, який представляє партію Порошенка. Він взагалі відмовився брати участь у виборах голови облради з принципу, оскільки вважає, що відбувається повернення до влади колишніх регіоналів, і цей процес триває з того часу, коли його самого усунули з посади. Як голосували інші представники “ЄС” – невідомо, оскільки голосування було таємним.

Напевне, свій інтерес мав і “Блок Вілкула”.  Особисто Олександр Вілкул сам збирався піти до облради, але в останній момент вирішив балотуватися на посаду мера Дніпра і очолив список своє партії до Дніпровської міської ради. Це спрацювало, і фракція там з’явилася. Проте сам політик відмовився приєднатися до однопартійців. Все ж таки, рядовий депутат міськради для екс-губернатора і колишнього віце-прем’єра – не той рівень. Його більше цікавлять обласні масштаби. А тепер в нього своя фракція в облраді з 16 депутатів, яка була ледь не золотою акцією. Найближчим часом ми побачимо, що він зрештою “виторгував”.

Але в цілому політичний пасьянс склався так, як вигідно усім зацікавленим сторонам. Володимир Зеленський призначив на посаду губернатора Валентина Резніченка від “Пропозиції”. Остання віддала свої голоси кандидату від “слуг” Лукашуку при обранні голови облради. У програші залишився лише Коломойський, чия креатура, Олійник, не мала шансів на отримання посади.

З урахуванням того, що партія “Слуга народу” програла вибори у Дніпрі і Кривому Розі, мати свого голову облради було для неї принципово. Не менш принциповим було, щоб цей голова був під важелем впливу саме нардепів з батьківщини Зеленського. І Микола Лукашук, якщо вірити даним інсайдерів, начебто пов’язаний з нардепами Юрієм Кісєлем і Юрієм Корявченковим (Юзіком).

Про самого Лукашука відомо небагато. Народився 24 листопада 1980 року. У 2002 році закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю “менеджмент організацій”. Працював у різних комерційних структура. З 2005 року працює у сфері банкрутства. У липні 2014 року йому було присвоєно п’ятий — найвищий рівень кваліфікації арбітражного керуючого.

У 2017 році здобув вищу юридичну освіту за спеціальністю “право” в Одеській юридичній академії. З 2019 року входить до складу робочої групи при Міністерстві юстиції з питань удосконалення законодавства у сфері банкрутства. У листопаді 2019-го обраний на посаду голови Ради арбітражних керуючих України.

Керуючий партнер Юридичної фірми “Правова константа”. На сайті Дніпропетровської облради значиться як керівник некомерційної професійної організації “Національна асоціація арбітражних керуючих”.

Ім’я Миколи Лукашука взагалі не пов’язане з якимось скандалами, хоча одного разу у Криворізьких ЗМІ виплило у зв’язку із ситуацією навколо турбінного заводу “Констар”, який свого часу був серед лідерів машинобудування в Україні. Головним ринком збуту продукції підприємства була Росія. Після 2014 року підприємство стало занепадати. У 2017-му суд почав процедуру ліквідаціі заводу. “Констар” на той час мав 300 млн грн кредиторської заборгованості, а робітники не отримували зарплату 7 місяців.

Згодом на підприємстві з’явився Микола Лукашук. Він виступав одночасно ліквідатором і арбітражним керуючим. Але, за даними ТРК “Рудана”, гроші робітники так і не отримали, а завод був проданий за безцінь – 7,5 млн грн.

“З приходом “зеленої” команди і президента-земляка констарівці знову “ожили”: писали листи Зеленському, ходили на прийом до нардепа Корявченкова, відправили з ним лист Генпрокурору, – йшлося у матеріалі. – Корявченков погоджувався, що все несправедливо і незаконно. А згодом стало відомо, що Лукашук балотуватиметься від “Слуги народу” до облради”.

Звичайно, це ні про що не говорить, проте однозначно, що новий керівник облради – досвідчений фахівець з проблемних активів, який знає усі тонкощі своєї професії. А проблемних підприємств на Дніпропетровщині достатньо. От тільки, яка з нього політична фігура – покаже тільки час.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com