Нанести смертельний удар по “Північному потоку-2” закликали 114 експертів | Дніро News

Нанести смертельний удар по “Північному потоку-2” закликали 114 експертів

Проект “Північний потік-2” повністю суперечить інтересам Європи. Про це йдеться у відкритому листі 114 міжнародних експертів, під заголовком “Заради трансатлантичної безпеки зупиніть “Північний потік-2″.

“Ми — група діючих і колишніх дипломатів, військових і розвідників, а також експертів, які присвятили свою кар’єру підтримці трансатлантичної безпеки. Ми родом з країн по обидва боки Атлантики і представляємо широкий спектр політичних партій наших країн походження. За останнє десятиліття уряд Російської Федерації вчинив цілий ряд зловмисних дій, спрямованих на зміну ліберальних демократичних норм в Європі і Північній Америці”, — так починається лист.

Експерти вказують, що отруєння лідера російської опозиції Олексія Навального показує, що Москву “не відлякують” дії і заяви Заходу, і вона відмовляється припинити свій “дестабілізуючий політичний авантюризм” всередині країни і за кордоном.

“У світлі цієї останньої зловмисної акції, яка, на нашу думку, могла бути здійснена або санкціонована тільки Кремлем, ми закликаємо Європейську комісію і уряди всіх держав-членів Європейського союзу, а також США і Канаду, Норвегію, Велику Британію, Україну, Грузію та Молдову, негайно вжити заходів, щоб зупинити підтримуваний Кремлем трубопровід “Північний потік-2”, — йдеться в листі.

Автори листа висловлюють чотири головні тези про проект. По-перше, на їхню думку, “Північний потік-2” — це не європейський проект.

“Цей проект не був призначений для обслуговування європейців. Від ідеї до реалізації проект повністю суперечив інтересам Європи. Він на 100 відсотків належить контрольованому Кремлем Газпрому”, — підкреслюють експерти.

По-друге, якщо “Північний потік-2” буде введений в експлуатацію, це надасть Кремлю технічну можливість припинити або значно скоротити транзит газу по українській трубопровідній мережі, що як завдасть шкоди українській економіці, так і усуне важіль стримування від подальшої російської агресії з метою дестабілізації України.

По-третє, “Північний потік-2” суперечить заявленим самим Європейським союзом цілям енергетичної безпеки.

І, наостанок, Москва “вже давно розглядає великомасштабні державні проекти, такі як „Північний потік-2“, як стратегічні канали для наповнення кишень олігархів і друзів Путіна”.

З огляду на ці аргументи, експерти закликали уряди трансатлантичної спільноти:

Використовувати всі можливі міжнародні правові та санкційні інструменти, щоб гарантувати, що запропонований Кремлем проект газопроводу “Північний потік-2” ніколи не буде введений в експлуатацію.

Вжити спільних заходів щодо розгляду питання про скорочення обсягів нафти, що імпортується країнами з російських державних підприємств.

Почати діалог для вироблення нових трансатлантичних політичних норм, спрямованих на те, щоб після державної служби деякі колишні західні чиновники не змогли стати добре оплачуваними провідниками політики російського впливу.Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com