НБУ: НЕ МАТИ ПРОГРАМУ МВФ ПІД ЧАС СВІТОВОЇ КРИЗИ – ЦЕ САМОГУБСТВО – Дніро News

НБУ: НЕ МАТИ ПРОГРАМУ МВФ ПІД ЧАС СВІТОВОЇ КРИЗИ – ЦЕ САМОГУБСТВО

Заступник глави НБУ Олег Чурій в ефірі “Радіо НВ” таким чином обгрунтував потребу України в співпраці з МВФ та кроки, необхідні для підписання відповідної програми:

“Якщо увімкнути турборежим, то можна досить оперативно мати програму [МВФ], отримати фінансування. Це не тільки фінансування від МВФ, є також пов`язане фінансування інших міжнародних організацій, які готові надати Україні кредитні кошти. Це і Світовий банк, і Єврокомісія та інші організації. Це дозволить Міністерству фінансів закрити свої потреби частково в фінансуванні. Також після того, як криза трішки вщухне, це відкриє Міністерству фінансів шлях до міжнародних ринків до світових ринків, тому що сьогодні міжнародні ринки фінансування закриті – вони, власне, закриті для всіх країн, Україна не є виключенням. Але якщо вони відкриються і ми будемо мати програму, то мова буде йти про зовсім іншу вартість запозичень.

Мати [програму] МВФ – це як знак якості для міжнародних інвесторів. Це знак того, що Україна далі йде по шляху реформ. З іншого боку, зовсім інша ситуація може бути, якщо МВФ немає. Але на сьогодні в ситуації з розгортанням світової кризи не мати програму з МВФ – це самогубство.

Україні залишилося не так багато щодо виконання тих умов, про які було домовлено з МВФ. Україна насправді виконала дуже багато речей, більше, ніж будь-коли. Це і прийняття дуже багатьох важливих законів. Ми всі знаємо, залишилося прийняти один закон – щодо банків.

<…> Про [закон про ринок] землі насправді не йдеться в меморандумі з МВФ, хоча ми бачимо, що президент і уряд все-таки налаштовані, щоб у нас відбулася земельна реформа й це буде значним поштовхом щодо розвитку економіки, щодо розвитку сільського господарства.

<…> Йдеться [про прийняття закону] не тільки про Приватбанк. Це закон, який дає можливість неповернення банку колишнім власникам, і по-друге, там мова йде про компенсацію. Але хочу підкреслити, що на сьогодні НБУ не є активною активною стороною переговорів, тобто переговори з МВФ відбуваються через Міністерство юстиції, інші держоргани. Ті умови, за якими МВФ погодить такий закон, вони визначені в тих зобов`язаннях, які Україна взяла на себе. Нам цей закон на сьогодні, безумовно, вкрай необхідний.

З тих зустрічей, які ми мали на цьому тижні, на минулому тижні вже з представниками нового уряду, ми бачимо, що вони вкрай зацікавлені мати програми якнайближче, тому ми надіємося – не знаю, чи правильно так казати – що буде включений турборежим, тобто Україна буде йти дуже активно з точки зору прийняття цього закону. Тому що це критично на сьогодні.

Нам не обов`язкового отримати кошти [МВФ] в якийсь момент. [Нам важливо] продовжити програму, нам потрібний позитивний меседж від МВФ, тому що МВФ – це велика, але бюрократична організація, вони мають певні процедури. Але коли ми вже виконали певні умови, то МВФ, напевно, якимось чином може підкреслити, що це відповідає домовленостям, і самих цих позитивних меседжів буде достатньо, щоб додати впевненості, що програма буде.

У цьому році ми повинні мати програму МВФ, отримати кошти від Фонду та інших міжнародних організацій. Тому що це критично і з точки зору макроекономічної стабільності, і це критично для наших потреб у фінансуванні бюджету”.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com