Новий рік у Дніпрі: Як придбати ялинку на будь-який смак і убезпечитися від неякісних іграшок – Дніро News

Новий рік у Дніпрі: Як придбати ялинку на будь-який смак і убезпечитися від неякісних іграшок

Новий рік у Дніпрі: Як придбати ялинку н…

Цьогорічні приготування до новорічних свят у Дніпрі, як і в інших регіонах України, відрізняються від минулих років через карантин. Багато хто з мешканців Дніпра не приховують, що будуть економити. У першу чергу, на новорічних аксесуарах – ялинках та їхніх прикрасах, щоб принаймні святковий стіл був справді святковим. Але при цьому комерсанти поки що не готові пожертвувати прибутками і виставляють досить високі ціни. І вже в залежності від того, як піде діло, будуть корегувати свою цінову політику.

Живі ялинки здорожчали

Кожного року лісгоспи Дніпропетровщини звітують, що повністю можуть задовольнити попит на живі ялинки. І кожного року заявляють, що здатні продати до 100 тис. дерев. Проте попит на живі дерева до Нового року падає. Антирекорд був встановлений позаминулого року, коли було реалізовано лише 19 тис. ялинок, цьогоріч планують продати від 36 тис. дерев. Проте це офіційна статистика. У місті багато підприємців завозять ялинки з інших областей.

У 2020 році у Дніпрі відкрили 200 ялинкових базарів. Якщо у лісгоспах ціна ялинки складає від 110 грн за 1,5 м, то на базарах за таку ціну можна купити лише метрову сосну. Ціна ж середньої сосни від 1,5 метра стартує від 150 грн і вище в залежності від стану. Для порівняння, минулого року 1,5-метрова сосна коштувала від 60 до 115 грн офіційно, і від 100 грн у приватних підприємців. На даний час місто завалене ялинками, проте буму на їхню купівля дніпрянами не спостерігається. Можливо, ближче до 31 грудня ситуація зміниться.

Ялинкові базари Дніпро

Штучні ялинки для естетів

Враховуючи попит на штучні ялинки, цьогоріч в різних ТРЦ Дніпра значно побільшало штучних ялинок з різних матеріалів. Обрати можна навіть колір ялинки. Естетам пропонують навіть білі ялинки, але ціна кусається. До того, ж виникає питання, як зберігати ці ялинки, оскільки вони не розбираються, і мешканцям багатоповерхівок доведеться тримати їх на балконах і лоджіях з року в рік.

Що стосується вартості штучних красунь, то мінімальна ціна за метрову ялинку складає від 500 грн, але це скоріше виключення. У середньому ялинку 1,5 метра можна придбати у діапазоні цін від 1 тис. до 1,5 тис. грн, якщо мова просто про імітацію зеленого дерева. Якщо ж існують “навороти” із кольором чи зовнішнім виглядом, то тут ціна може складати від 2,5 тис. грн. Зустрічалися ялинки навіть ціною у 13 тис. грн. Але такі більше підходять установам, оскільки їхня висота понад 2,5 м.

Для тих, хто обирає якісний товар на довгі роки за 2-метрові ялинки просять від 6 тис грн до 7,7 тис. грн. Приблизно така сама ціна на ялинки і ринках.

Штучні ялинки у Дніпрі

Безпечні іграшки

Традиційно до новорічних свят немає проблеми з вибором новорічних іграшок. Хтось прикрашає ялинку саморобними іграшками, але більшість купує промислові. Проте і тут може виникнути небезпека.

Як зазначила начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Неля Полюхович, при купівлі  дитячих подарунків, новорічних іграшок, гірлянд і мішури варто звертати увагу на фарбування і наявність хімічного запаху.

Вимоги до іграшок наступні: вироби не мають виділяти різкий запах, фарба з поверхонь не повинна переводити на руки, а блискітки з боків не повинні обсипатися або прилипати.

Новорічні іграшки у супермаркетах Дніпра

В ялинкових прикрасах і дитячих подарунках низької якості може міститися фенол, свинець і токсичні пластмаси.

Фенол – це кислота, яка в чистому вигляді є дуже токсичною речовиною і при попаданні на шкіру викликає сильні опіки. При контакті зі шкірою малюків вона відразу починає її дратувати. Як наслідок – у дитини може виникнути алергія, бронхіальна астма або навіть екзема.

Фарба, якою розмальовують ялинкові прикраси, може мати підвищений вміст свинцю. Цей метал негативно діє на центральну нервову систему.

Особливу увагу треба звернути і на кріплення. Неякісні можуть привести до того, що від падіння гірлянди з лампочками спалахне пожежа.

Тож слід завжди проявляти обережність і, як варіант, виготовляти іграшки разом із дітьми, або проявити фантазію і залучити свої таланти. Наприклад, у Дніпрі є майстри, які вишивають на новорічних іграшках.

Вишивка на новорічних іграшках

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com