Росія вплинула на нідерландський референдум щодо Угоди про асоціацію України з ЄС – Дніро News

Росія вплинула на нідерландський референдум щодо Угоди про асоціацію України з ЄС

До організації та результатів референдуму проти ратифікації Угоди про асоціацію України з Європейським союзом, причетна Російська Федерація.

Журналісти телепрограми Zembla і De Nieuws BV з’ясували, що ініціатор референдуму проти ратифікації Угоди про асоціацію України та ЄС, лідер партії «Форум за демократію» Тьєррі Боде, мав зв’язки із прокремлівським пропагандистом Володимиром Корніловим.

Володимир Корнілов у 2004 – 2013 роках очолював київську філію Інституту країн СНД зі штаб-квартирою в Москві. Організація регулярно надсилала звіти у Кремль.

Нідерландські журналісти з’ясували, що співпраця Тьєррі Боде з Корніловим почалася наприкінці 2015 року після інтерв’ю російському інтернет-виданню. «Я домовився про зустріч з ним сьогодні вдень. Це дуже впливовий хлопець», – написав Боде 2 жовтня колегам в групі FvD. Нідерландський політик також зазначав у переписці, що Корнілов працює на президента РФ Володимира Путіна.

Саме за сприяння Боде пропагандистські матеріали євроскептичного спрямування авторства Корнілова, активно поширювались в інформаційному просторі Нідерландів. Корнілова запрошували на виступи перед однопартійцями Боде. Нідерландський ультраправий політик поширював у соцмережах пости про те, що Україна «не є державою» і фейки російської пропаганди про «розп’ятого хлопчика» на Донбасі.

У відповідь на оприлюднену інформацію, Тьєррі Боде намагався представити переписку щодо співпраці з Корніловим, яку оприлюднили журналісти-росзлідувачі, як розіграш. Він також заявив, що начебто не знав про кремлівські зв’язки Корнілова, а лише підозрював про це.

Нагадаємо, консультативний референдум щодо затвердження Угоди про асоціацію України з ЄС, відбувся у Нідерландах 6 квітня 2016 року. 61% громадян-учасників, висловилися проти ратифікації Угоди.

Попри результати референдуму, який носив консультативний характер, завдяки наполегливим зусиллям тодішнього президента Петра Порошенка та української дипломатії, Нідерланди ратифікували Угоду про асоціацію України з ЄС у червні 2017 року.

Як повідомлялося, у Великій Британії лейбористи вимагають повторного референдуму щодо Brexit.

Шотландія проведе власний референдум про незалежність і приєднання до ЄС.

Уряд Шотландії планував провести другий референдум про незалежність до 2021 року. Перший раз голосування провалилося, але тепер можливий його успіх на тлі невдоволення шотландців через Brexit. Адже Шотландія не збирається виходити з ЄС після Brexit. Марш за незалежність підтримали тисячі шотландців.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com