Рожеві троянди і кіт Байден: Як Філатов під час сесії міськради взяв реванш за 2015 рік – Дніро News

Рожеві троянди і кіт Байден: Як Філатов під час сесії міськради взяв реванш за 2015 рік

Рожеві троянди і кіт Байден: Як Філатов…

У Дніпрі відбулася установча сесія міської ради. З першого погляду вона носила характер формальних процедур, але мала великий політичний підтекст. Особливо це стосується складення присяги міського голови Борисом Філатовим. Все було підкреслено урочисто, з букетами білих та червоних троянд від соратниці по партії Євгенії Дитятковської. До трибуни навіть принесли знаменитого кота мерії на ім’я Байден. Одним словом, багато пафосу.

Це можна сприймати як реванш Філатова за 2015 рік. Рівно п’ять років тому, саме 27 листопада, урочистостей в залі міськради якраз не вийшло. Виник величезний скандал. На той час Філатов ще був чинним нардепом, і опозиційні до нього депутати вважали складання присяги нелегітимним. У залі було багато так званих активістів, атмосфера була напруженою. Прибічники Філатова кричали “Філатов!”, а противники – “Ганьба!” Більше того, на момент складання присяги у залі офіційно був присутній лише 21 депутат. Одні залишили залу засідань, інші витягнули картки з системи для реєстрації.

Одним словом, свята не вийшло. Але тепер склалося все інакше. Було багато привітань і слів вдячності виборцям. Філатов дозволив собі великий спіч, в якому одночасно і закликав депутатів до плідної співпраці та попередив опонентів, що як вставлятимуть палки у колеса, то опиняться по той бік історії. Як багато хто з тих, кого вже не має у списку депутатів.

До речі, про список. Під час сесії оголосили прізвища лише 59 депутатів з 64. Головною інтригою стала відсутність у цьому списку Олександра Вілкула. Відсутній він і у списку на сайті Дніпровської міської ради. Тож виникає питання: чи не відмовиться екс-губернатор Дніпропетровщини від мандату часом?

Поки ж фракції у міськраді не сформовані, тому чинний міський голова зосередився на тому, що треба сформувати депутатські комісії і надати свої пропозиції щодо структури мерії. Саме для цього міськрада взяла перерву у засіданнях до 16 грудня. Але при цьому чинний міський голова Дніпра спрямував ще один політичний меседж: він готовий співпрацювати з громадськістю, але не з усією. “У Громадській раді не буде “домашніх” активістів і так званих штатних антикорупціонерів, які хочуть прилаштувалися до влади, або збудувати кар’єру на хайпі у соцмережах”, – сказав він.

Це вже після сесії, коментуючи підсумки передвиборчої кампанії він назвав серед тих, хто заважав йому: “ДемАльянс”. Після сесії Філатов взагалі пройшовся по багатьох, але головним ворогом назвав Коломойського. “Прізвище будь-якого кандидата проти мене в другому турі була тільки одне. І це прізвище – Коломойський. Ворог держави і абсолютно аморальна людина, – написав мер Дніпра. – Саме таким був його план. Затягнути мене будь-яким чином до другого туру і там спробувати знищити. Жодного іншого кандидата просто не існувало”.

Судячи з усього, Філатово дуже важливо “випустити пару” після напруженої передвиборчої кампанії, а вже тепер він можна будувати відносини з політичними силами міста з позиції переможця. І тут в нього великий простір для маневрів. Бо навіть в нелояльних на перший погляд партіях є ті, хто не хоче в опозицію. Наприклад, сам Філатов днями визнав, що представники партії “Слуга народу” бігають до нього, щоб щось виторгувати, і там єдністю і не пахне. Про це міський голова розповів, коли мова зайшла про майбутнього секретаря міськради. Тут позиція Філатова принципова – це має бути представник “Пропозиції”.

“Після виборів усі почали бігати до мене, щоб вирішити свої питання. Але я вестиму виключно офіційні переговори. Хай спочатку ті ж “слуги народу” оберуть собі керівника фракції, а потім йдуть до мене, – сказав він. – На моє переконання, секретарем міської ради має бути представник “Пропозиції”, яка перемогла на виборах. Мені кажуть, що мер від “Пропозиції”. Але мер – це мер, а секретар міської ради – це окремо. По інших питаннях я готовий домовлятися”.

Тож за три тижні можна буде вже побачити, з ким і про що готовий домовлятися Філатов. Стане ясно також, які реальні політичні пасьянси склалися у міській раді.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com