“Слуга народу” пропонує ввести 40-відсоткову гендерну квоту в наглядових радах держкомпаній і банків – Дніро News

“Слуга народу” пропонує ввести 40-відсоткову гендерну квоту в наглядових радах держкомпаній і банків

Гендерний склад наглядових рад (НР) держкомпаній і банків має передбачати мінімум 40-відсоткове представництво кожної зі статей, відповідний законопроект №3193 “Про забезпечення рівних прав та можливостей громадян із представництва у наглядових радах та органах правління державних унітарних підприємств, господарських товариств та державних банків”, зареєструвала у ВР група з 47 депутатів правлячої фракції “Слуга народу”.

“Відбір та призначення на посади членів наглядової ради здійснюється з дотриманням вимог до представництва кожної статі. Кількість представників однієї статі, що відбираються та призначаються на посади членів наглядової ради державного або комунального унітарного підприємства, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, повинна становити не менше 40 відсотків від загального складу наглядової ради”, – йдеться в документі на сайті парламенту.

Додатково депутати пропонують встановити мінімальну кількість представників однієї статі в складі НС держкомпаній і банків та колегіального виконавчого органу АТ.

Відповідно до законопроекту, в наглядових радах, склад яких сформували до набуття чинності законопроектом, протягом наступних двох років варто забезпечити представництво статі, представленої в меншості, на рівні не менше ніж 20% від загального складу наглядової ради.

Як повідомлялося, 4 березня президент Володимир Зеленський знову піддав критиці високі зарплати членів наглядових рад держкомпаній і заявив, що українці стали в них нацменшиною. У п’ятницю глава держави у відповідь на скаргу про низькі зарплати в охороні здоров’я повідомив про плани “розібратися” з наглядовими радами та з іншими чиновниками. “До всіх дійдемо, до всіх руки дотягнемо”, – сказав Зеленський.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com