“Слуги” в опозиції: Як на батьківщині Зеленського у міськраді стався стійкий розкол – Дніро News

“Слуги” в опозиції: Як на батьківщині Зеленського у міськраді стався стійкий розкол

"Слуги" в опозиції: Як на батьківщині Зе…
Фото 0564.ua

У Кривому Розі відбулася бюджетна сесія міськради. Цікава вона була не тільки тим, що ухвалювали головний фінансовий документ міста. Насамперед вона мала чітко окресли розклад політичних сил у міськраді і дати відповідь на питання, чи зумів новий мер Костянтин Павлов остаточно встановити свої правила гри. А це було зовсім неочевидним.

На перший погляд, розклад сил ще одразу після виборів був очевидним – коаліція “Блока Вілкула” і ОПЗЖ давала новому меру більшість. Ситуаційне приєднання до окремих рішень депутатів від “ЄС” – стійку більшість.

Проте минула сесія сплутала усі карти, коли секретарем міськради неочікувано обрали Олександра Котляра від “Слуги народу”. Після цього впливові у місті люди почали говорити, що нарешті на батьківщині Зеленського об’єдналися усі політичні сили заради процвітання Кривого Рогу.

Наприклад, головний рабин міста Лірон Едері зазначив, що цьому сприяли як президент Зеленський, так і його батько.

 “Окремо хотів би подякувати своєму другові, Олександру Семеновичу Зеленському, який підтримав кандидатуру Олександра Котляра та також доклав свої зусилля заради об’єднання важливих політичних сил в нашому місті. Олександр Семенович – аполітична людина. Його хвилює лише одне – успіх і розвиток Кривого Рогу”, – написав він.

Здавалося, що тепер у Криворізькій міській раді настане епоха загального “одобрямса” та політичної ідилії. Аж тут сталося незрозуміле. На бюджетній сесії майже усі рішення ухвалювалися більшістю у 33 голоси з 54-х, тобто “Блок Вілкула” + ОПЗЖ + “ЄС”, а “Слуги народу” і “Сила людей” пішли в опозицію, причому непримириму.

Представники “Сили людей” взагалі почали тролити Павлова через його передвиборчу обіцянку зробити проїзд у муніципальному транспорті безкоштовним. Днями Павлов заявив, що так буде, але не одразу, оскільки існують процедурні моменти, які оминути не можна.

Екс-кандидат в мери Кривого Рогу Юрій Милобог запропонував відправити проект бюджету на доробку через відсутність у бюджеті коштів на забезпечення безкоштовного проїзду для усіх мешканців міста.

Також у бюджеті відсутні кошти на виплати обіцяної тим же Павловим соціальної допомоги у розмірі 1,5 тис. гривень. Згідно із проектом бюджету планується виплачувати соцдопомогу у розмірі 1 тис. гривень.

Також, за словами секретаря міськради Олександра Котляра, фракція партії “Слуга народу” відмовилася голосувати за бюджет, оскільки він є “бюджетом проїдання”.

Щодо показників бюджету, то доходи й видатки бюджету на 2021 рік плануються на рівні 7,6 млрд грн (бюджет на цей рік – 7,3 млрд грн). 84% бюджету направлені на забезпечення соціально захищених статей та видатки соціального характеру. До речі, головою депутатської комісії з питань бюджета є колишній міський голова Юрій Вілкул.

При цьому під час обговорення бюджету з’ясувалася цікава деталь. Міський бюджет втратив через запровадження пільги 25% при платі за землю для підприємств гірничодобувної галузі 750 млн грн. Депутати міськради нагадали Павлову, що він у 2018 році як нардеп голосував за праву до ст. 284 Податкового кодексу, якою запроваджувалася ця пільга.

Постійні словесні перепалки у сесійній залі на бюджетній сесії  можна вважати відлунням подій, які сталися цього місяця раніше. Павлов занадто круто взяв, отримавши з рук Вілкула мерську булаву. На минулій сесії він не давав слова депутатам для обговорення питань. Потім зібрав усі комісії міськради у сесійній залі одним скопом, і теж не пояснив, з якої радості і за якими нормами.

Таким чином, Павлову не вдалося поки “зшити” міськраду, чим поквапилися похвалитися перед громадою міста, а отримав стійку більшість і стійку опозицію, хоча остання поки жодним чином не заважає Павлову. Але певний градус напруги існує. Вочевидь поступка у вигляді секретаря міськради “Слуг народу” не влаштовує, їм би хотілося більше посад. А тут якраз склалася ситуація, коли всі “хлібні місця” дісталися політичним союзникам. Так, першим заступником міського голови став скандально відомий екс-голова Дніпропетровської облради Євген Удод. У 2017 році він був звільнений з цієї посади після оголошення підозри від Генеральної прокуратури у розкраданні коштів й втечі з країни.

Також заступником міського голови Костянтина Павлова став екс-голова прес-служби Олександра Вілкула Сергій Мілютін та секретар міськради минулого скликання Сергій Маляренко. Щоправда, остаточний список членів виконкому міської ради.

З іншого боку, на відкуп “слугам” віддали 4 комісії – щоправда, не бюджетну чи ЖКГ, а законності, екології, освіти та інвестицій. Тобто, формальних причин для принципового демаршу у партії президента начебто не було. Але таку ситуацію спостерігаємо. Значить, щось за лаштунками політичного життя на батьківщині Зеленського ще відбувається, і там до компромісу ще далеко. Не виключно, що питання в тому, що депутати не хочуть сліпо працювати під диктовку нового мера, і вимагають до себе іншого, не авторитарного ставлення. Хоча Павлову вочевидь поки що від цього жодної шкоди.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com