Служба безпеки України розповіла про ключові подробиці своєї реформи – Дніро News

Служба безпеки України розповіла про ключові подробиці своєї реформи

Реформа СБУ передбачає значне скорочення її працівників та відмову від невластивих їй функцій.

Президент України Володимир Зеленський 10 березня зареєстрував у парламенті як невідкладний законопроект про реформу Служби безпеки України (СБУ), а в четвер, 1’2 березня, прес-служба СБУ оприлюднила детальну інформацію про те, які зміни цей законопроект передбачає.

Зокрема, реформа СБУ передбачає розмежування компетенції СБУ з іншими структурами сектору безпеки, визначає нові пріоритети в її роботі. Також Служба відмовиться від невластивих їй функцій. Відбудеться демілітаризація СБУ з впровадженням її гнучкої структури.

«Служба зосередить свою увагу на контррозвідувальній протидії загрозам державній безпеці, кібербезпеці, боротьбі з тероризмом, захисті державної таємниці тощо. Також передбачається істотне посилення інформаційно-аналітичної складової у діяльності СБУ, перехід від реактивного підходу в роботі до проактивного та ризик-орієнтованого», – сказано в повідомленні.

Крім того, СБУ не займатиметься боротьбою з економічною злочинністю, проте зосередить увагу на захисті об’єктів критичної інфраструктури.

Також відбудеться поступове скорочення чисельності СБУ: з 27 тис. до 15 тис. працівників. Однак, як сказано у самому законопроекті, в особливий період, в умовах надзвичайного стану загальна чисельність працівників СБУ може бути збільшена до 20 тис., а на період дії воєнного стану чи стану війни – до кількості згідно з Мобілізаційним планом України. При цьому покращиться рівень соціального забезпечення працівників спецслужби, їх грошове забезпечення, яке наразі є найнижчим серед силових структур, та буде підвищене після реформи до рівня НАБУ, ДБР та інших новостворених антикорупційних органів.

«Планується посилення парламентського та громадського контролю над діяльністю Служби безпеки України. Окрема увага буде зосереджена на мінімізації ризиків політичного втручання у діяльність СБУ», – зазначається у повідомленні спецслужби.

Згідно з повідомленням СБУ, президентський законопроект було підготовлено на базі документа, що розробили фахівці спецслужби і подали до Офісу президента у жовтні 2019 року, де він доопрацьовувався в форматі засідань робочої групи. У його фінальній редакції також враховані ключові пропозиції міжнародних партнерів, але які пропозиції і яких партнерів – СБУ не повідомила.

 

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com