Степанов пояснив, чому карантин посилять вже після свят: ми – в Україні! | Дніро News

Степанов пояснив, чому карантин посилять вже після свят: ми – в Україні!

Уряд вирішив посилити карантин вже після новорічних і різдвяних свят, враховуючи ряд факторів, серед яких – специфіка дотримання в Україні обмежувальних заходів.

Про це заявив глава МОЗ України Максим Степанов.

Чиновник наголосив, що з точки зору епідеміології запровадження повного жорсткого карантину стало б ефективним засобом у боротьбі з епідемією і дозволило б розірвати ланцюжок передачі хвороби.

“Але ми живемо в Україні! І ми бачимо, як іноді виконуються ті обмеження, які ми вводимо. Є наша ментальність. Ми розуміємо, що якщо жорсткий карантин вводиться в якихось європейських країнах – його дотримуються… Ми розуміємо, що в нашій країні, іноді, коли написано, що ресторан повинен працювати до 22:00, але ми бачимо роботу до 01:00, і так далі”, – розповів Степанов.

Міністр також відзначив економічну ситуацію, з якою стикнулись підприємці та звичайні громадяни.

“Тому ми завжди балансуємо і намагаємося знайти баланс між епідеміологічними заходами, які впливають на поширення COVID-19, та звичайним життям”, – пояснив він.

Чиновник заявив, карантин вихідного дня, попри певну критику в суспільстві, “дійсно спрацював”, хоча в МОЗ і не отримали “такого максимального ефекту, на який розраховували”.

Степанов розповів, що вибір дат посилення карантину – з 8 по 24 січня 2020 року – обумовлений прогнозами щодо зростання кількості хворих на коронавірус, а також на грип.

“Ми дивилися по наших розрахунках, як зростатиме кількість хворих. Крім того, для нас було важливо провести плановий строгий карантин до кінця січня. Адже наприкінці січня – початку лютого у нас починається зростання кількості хворих на грип. Це респіраторне захворювання, яке має такі самі ускладнення, як і COVID-19, пов’язані з пневмонією – і це додаткове навантаження на нашу медичну систему. Тож нам треба підійти з мінімально можливими цифрами захворюваності на COVID-19”, – сказав міністр.Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com