У Раді підготували оновлений законопроект про туризм | Дніро News

У Раді підготували оновлений законопроект про туризм

В Україні з'явиться новий закон про туризм / фото УНІАН

Чинний закон, що регулює роботу галузі, був прийнятий в 1995 році, тому заснований на застарілих підходах до розвитку галузі.

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підготував і незабаром зареєструє оновлений законопроект про туризм, повідомив на прес-конференції міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, необхідність впровадження нового закону продиктована викликами, з якими зіткнулася галузь у зв’язку з пандемією коронавірусу, а також можливостями, які має вітчизняний туризм.

“Багато речей цей закон зможе оновити. Він сприятиме створенню єдиного туристичного реєстру, вводить поняття категоризації, визначення стандартів для туристичної сфери. Також він сприятиме детінізації, створенню порталу туристичної галузі й, відповідно, маркетинговому просуванню України як туристичної точки призначення для зарубіжних туристів, тому що нам потрібно змінити цей тренд, коли виїжджає набагато більше українців, ніж приїжджає до нас”, – сказав міністр.

Ткаченко додав, що вперше в історії України спостерігається інтерес до туристичної галузі, про що можна судити не тільки за рішеннями парламенту або уряду, а й місцевої влади.

“Нарешті всі дозріли і розуміють, що туризм може зрушити з місця багато речей, у тому числі охорону культурної спадщини та інфраструктуру, а також наповнити місцеві бюджети і державний новими грошима. Це одна з тих галузей, яка дійсно об’єднує країну, і в єдиному пориві, я сподіваюся, ми зможемо багато чого змінити вже найближчим часом”, – сказав він.

Як зазначив присутній на прес-конференції голова підкомітету з питань туризму і курортів парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Дмитро Нальотов, чинний закон про туризм був прийнятий в 1995 році. Цей документ був заснований на застарілих підходах до розвитку галузі, тому і виникла необхідність підготувати нову його редакцію.

Заступник голови парламентського комітету Євгенія Кравчук, у свою чергу, додала, що законопроект пройшов обговорення з представниками галузі, тому є підстави, що його можуть прийняти в першому читанні вже під час поточної сесії Ради.

Розвиток туризму в Україні

  • У червні 2020 року президент України Володимир Зеленський анонсував презентацію низки проектів у регіонах, які допоможуть залучити туристів.
  • У липні 2020 року Кабінет міністрів України виділив кошти для сфери культури та креативних індустрій, в тому числі на стипендії самозайнятим художникам, підтримку проектів у сферах культури і мистецтв, креативних індустрій і туризму.
  • 19 серпня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій і туризму”.
  • 15 вересня 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, яким зменшуються ставки ПДВ для низки послуг у сфері культури, креативних індустрій і туризму.

Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com