Україна запросила Білорусь на зустріч «Люблінського трикутника» на фоні затримання російських найманців | Дніро News

Україна запросила Білорусь на зустріч «Люблінського трикутника» на фоні затримання російських найманців

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив свого білоруського колегу Володимира Макеєва до Києва на зустріч «Люблінського трикутника» — нового формату взаємодії України, Польщі та Литви.

Сталося це під час телефонної розмови між очільниками МЗС, передає пресслужба українського Міністерства.

Спочатку Кулеба подякував за оперативну передачу білоруською стороною списку затриманих найманців з російської приватної військової компанії «Вагнер».

«Білорусь і Україна є не просто партнерами, а й сусідами і друзями. Ми підтримуємо Білорусь у питаннях захисту її суверенітету та економічної безпеки», — сказав Кулеба, після чого запросив очільника МЗС Білорусі на зустріч міністрів закордонних справ країн-членів «Люблінського трикутника» як почесного гостя.

Також міністри обговорили майбутню підготовку візиту президента України до Білорусі та проведення третього форуму регіонів України та Білорусі, (8-9 жовтня 2020 року у Гродно).

«Люблінський трикутник» 28 липня 2020 року заснували Польща, Литва та Україна. Це новий формат співробітництва між цими країнами, в межах якого спільно планують розвивати безпеку, економіку, торгівлю, інвестиції, туризм та інфраструктуру. 

Зазначимо, що запрошення Білорусі на зустріч «Люблінського трикутника» відбулося на фоні затримання в Білорусі російських бойовиків ПВК «Вагнера», що може загострити стосунки між цими країнами. Вони нібито приїхали до Білорусі дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко після цього почав вимагати від Росії пояснень, а від російських ЗМІ — «не нести пургу». Водночас в Росії хочуть, аби «вагнерівців» відпустили і стверджують, що вони не найманці, а співробітники приватного охоронного підприємства, які в Білорусі були проїздом і ніби то запізнилися на літак в Стамбул.

Білоруські слідчі це заперечують, пише видання TUT.by. Кажуть, що допитали затриманих і вони не збиралися летіти в Стамбул, а готували собі алібі.

Тим часом Офіс генпрокурора України вже оголосив підозри за фактом участі у терористичній організації 28 учасникам російської приватної військової компанії «Вагнер», яких затримали в Білорусі. Серед них 9 українців. Правоохоронці хочуть екстрадувати їх усіх та судити за участь у бойових діях на Донбасі проти української армії.


Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com