Українцям не радять купувати долари – Дніро News

Українцям не радять купувати долари

У Нацбанку запевняють, що валютний курс не принесе сюрпризів у 2021 році.

Незважаючи на зростаючі девальваційні побоювання, українцям не радять переводити всі свої гривневі заощадження в долари. За прогнозами економістів, гривня залишиться стабільною. Крім того, саме валютна паніка найчастіше призводить до різкого подорожчання валюти.

Про це кореспондентці Ірині Камінській розповіли економічний аналітик Євген Невмержицький та директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін.

“Гривневий депозит коштує набагато дорожче, ніж доларовий. Якщо людина вкладає [заощадження] в доларовий, то отримує 1-4%, а гривневий – це 10% і навіть трохи більше”, – уточнив Невмержицький.

Враховуючи що інфляція в 2020 році склала 5%, а на 2021-й прогнозується не більше 7%, відсотки за гривневим депозитим мають компенсувати зростання цін.

“Цей рік буде значно кращим, ніж 2020 й – і в сенсі зростання ВВП, і в сенсі валютних курсів. На курс долара впливають психологічні чинники – нерезиденти оцінюють золотовалютний резерв країни, і чим від більший, тим більше впевненості, і тим краще поводиться валютний курс. Ми на восьмирічному піку, резерви на початок року перевищували 29 млрд доларів”, – додав Лупін.

Економісти прогнозують, що за підтримки МВФ та гарного врожаю зернових курс не підніметься вище прогнозованого урядом – 29 гривень за долар.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com