Українців не знають, як захистити свої платіжні дані - Дніро News

Українців не знають, як захистити свої платіжні дані

Все більше українців обирають онлайн-шопінг як зручний спосіб придбання товару — майже 40% користувачів купують в інтернеті щомісяця, а 70% — витрачають більше ніж 500 гривень за одну покупку.

Водночас більшість українців не знають, як захистити свої платіжні дані, а кожен третій готовий перевести гроші на картку незнайомій людині. До кіберполіції у випадку злочину звертається лише кожний п’ятий.

Щомісяця купують онлайн 40% українських інтернет-користувачів, а раз на квартал — кожен четвертий (23,4%). Частка тих, хто замовляє товари раз на півроку або раз на рік, становить 15% і 11% відповідно.

Переважна більшість — 62% українців купують на великих онлайн-платформах, а в невеликих інтернет-магазинах та соцмережах — ще по 24% та 22% відповідно.

Найбільше при цьому звертають увагу на відгуки про продавця (56%), надійність сайту (54%), метод оплати (47%) та дешевизну товару (37%). А от швидкість доставки є пріоритетною лише для 10% покупців.

Зазвичай українці витрачають в інтернеті за раз суми більші за 500 грн:

* Покупки до 100 грн — 4%.

* Покупки до 500 грн — 27%.

* Покупки до 1000 грн — 36%.

* Покупки на 1 000 грн та більше — 33%.

Більша частина покупців (71%) надає перевагу післяплаті, але кожний третій готовий зробити передоплату — перевести всю суму за товар на рахунок незнайомому продавцю і після цього чекати на покупку.

При цьому у випадку шахрайства лише 2 з 10 людей звертаються до Кіберполіції, до банку — 3 з 10, а до служби підтримки — половина респондентів. Близько 40% учасників опитування будуть вирішувати проблему самостійно або ж розкажуть про неї рідним.

Більшість опитаних українців — 57% — не знають жодного способу захисту своїх акаунтів та платіжних даних. Що таке соціальна інженерія (психологічні маніпуляції, коли шахрай прикидається продавцем / покупцем або співробітником поліції / банку / служби підтримки), розуміють тільки 13% користувачів інтернету. 52% опитаних українців не знають, що таке фішинг (кібератака із застосуванням сайтів-підробок). Щоб навчити українців правил безпеки в інтернеті, OLX оголосив 2021 рік “Роком безпеки” та запустив освітній проєкт Онлайн[за]хист.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com