Українці за кордоном під час карантину: що робити, якщо перевищено строк перебування в ЄС? – Дніро News

Українці за кордоном під час карантину: що робити, якщо перевищено строк перебування в ЄС?

Центр з надання безоплатної проавової допомоги роз’яснює, що робити, якщо під час карантину може бути перевищено строк перебування в ЄС.

У разі перевищення терміну дозволеного перебування в іноземній країні або ризику такого перевищення у Центрі рекомендують невідкладно звертатись до консульства в країні перебування електронною поштою. Електронні адреси всіх закордонних дипломатичних установ можна знайти на сайті МЗС України.

Також громадяни України, для більш детального роз’яснення та вирішення конкретних питань, що стосуються перетину кордону в умовах карантину, можуть здійснити дзвінок на гарячу лінію МЗС України +38 (044) 238-16-57, дзвінки з-за кордону безкоштовні.

На даний момент уряд України веде конструктивні перемовини з урядами іноземних країн, щоб, зважаючи на обставини, для громадян, які опиняться у вище зазначеній ситуації, не було штрафів чи інших наслідків.

На сьогодні, представники Євросоюзу повідомили, що співробітники прикордонної служби відповідної держави-члена ЄС можуть робити винятки та не застосовувати санкції до громадян, які перевищили термін дозволу на перебування в країнах-членах ЄС. Але головна умова – факт, що таке перевищення відбулось з причини, яка не залежала від відповідної особи, та має бути належним чином задокументовано.

Якщо ж через форс-мажорні обставини, а саме інфікування COVID-19, неможливо покинути країну перебування, в результаті чого буде перевищено термін перебування в даній країні, необхідно повідомити про це українське посольство чи консульство за місцем перебування та надати копії ваших документів та інформацію про місце перебування. На підставі отриманих даних, посольство звернеться до офіційних органів за місцем вашого перебування, з проханням надати вам допомогу у вирішенні адміністративних питань. Зокрема, продовжити строк перебування без накладення санкцій.

В умовах надзвичайної ситуації рекомендовано обов’язково звертатись до посольств чи консульств електронною поштою, оскільки їхні співробітники по всьому світу працюють у посиленому режимі та всі електронні повідомлення будуть розглядатися.

Нагадаємо, українські туристи можуть перебувати в Європі 90 днів протягом півроку.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com