Уряд готує кардинальне оновлення залізниці - Дніро News

Уряд готує кардинальне оновлення залізниці

Мінекономіки спільно з Мінінфраструктури працюють над розробкою Програми кардинального оновлення залізничної галузі. Наразі у міністерствах створені робочі групи, у яких відбуваються регулярні зустрічі та обговорення.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінекономіки.

Зазначається, що Програма, головним чином, стосується оновлення парку пасажирських та вантажних вагонів та закупівлі нових дизель поїздів.

Так, ініціатива щодо вирішення проблематики ринку вантажних вагонів базується на:

  • введенні обмежень експлуатаційного віку на основні групи вантажних вагонів;
  • заохоченні попиту на нові вагони українських виробників через компенсацію державою відсоткової ставки за кредитами на купівлю залізничних вагонів;
  • обмеженні ввозу та експлуатації старих вагонів з сусідніх держав в Україну;
  • застосуванні технічного інструменту для проведення додаткових ремонтів та інспекцій старих вагонів, які подорожчають в обслуговуванні.

«Результатом ініціативи повинно стати кардинальне оновлення вантажних вагонів за найближчі 10 років та додаткове зростання ВВП від 2,7% на рік», — наголосив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Щодо вирішення проблем на ринку пасажирських вагонів, одним з варіантів може бути оновлення рухомого складу через  часткове державне фінансування під державні гарантії. 

За словами Петрашка, попередньо така програма оновлення пасажирського рухомого складу потребує введення в експлуатацію не менш як 100 нових пасажирських вагонів на рік.

«Завданнями розвитку залізничної галузі є підвищення економічної ефективності та рівня безпеки перевезень, а також захист національних інтересів. Результатом цього повинні стати збереження робочих місць, відродження вагонобудівної галузі та підтримка доданої вартості суміжних галузей економіки», — прокоментував міністр.


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com