В Україні змінюють схему вакцинації препаратом CoviShield від коронавірусу - Дніро News

В Україні змінюють схему вакцинації препаратом CoviShield від коронавірусу

Для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцинації препаратом CoviShield (індійська торгова назва вакцини Oxford-AstraZeneca) прийнято рішення про тримісячний інтервал між дозами замість початкових 28 днів.

Про це повідомив член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій.

За його словами, обговорення цієї теми почалося ще в лютому – після публікації в журналі The Lancet результатів масштабного дослідження ефективності вакцини в Британії.

На початку березня НТГЕІ рекомендувала Міністерству охорони здоров’я збільшити інтервал.

Зазначимо, британське дослідження показало, що ефективність захисту вакцинованого від легких/середніх симптомів ковіду після однієї дози (з 22 по 90 день після щеплення) – близько 76%. У тих, хто отримав друге щеплення через 12 тижнів, ефективність була 81,3%. Якщо другу дозу давали менш ніж через 6 тижнів, – всього 55,1%. Госпіталізацій з COVID-19 у вакцинованій групі не було після першого тритижневого періоду.

“Прийнято рішення максимально вакцинувати однієї дозою “астри”. Це дасть нам можливість застосувати 250 000 доз – тих, які були зарезервовані для другої дози (при плані в 28 днів, – ред.)”, – повідомив Лапій.

Він уточнив, що коректування схеми не стосується інших антиковідних вакцин, які отримає Україна.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com