Вибори голови Дніпропетровської облради: Великі торги з непередбачуваним результатом – Дніро News

Вибори голови Дніпропетровської облради: Великі торги з непередбачуваним результатом

Вибори голови Дніпропетровської облради:…

Перша сесія новообраної Дніпропетровської обласної ради засвідчила, що політична ситуація в області після місцевих виборів вкрай заплутана і нагадує шахову партію, де поки що невідомо, хто ж грає білими.

Слід зазначити, що установчу сесію хотіли провести ще на початку грудня, але не вдалося. Подейкують, що більшість учасників політичного процесу хотіли дочекатися підсумків виборів мера у Кривому Розі. Особливо це важливо для голови минулої облради Святослава Олійника і губернатора області Олександра Бондаренка.

“Слуги” показали досить невпевнені результати на виборах, взявши мерство лише в одному місті – Покрові. Проте міський голова Олександр Шаповал згодився балотуватися від партії Зеленського лише в останній момент.

Що стосується облради, то так, партія “Слуга народу” їх виграла з результатом 25% голосів, чого недостатньо для формування більшості. Навіть в коаліції з “Батьківщиною” і “Громадською силою” ця більшість не вимальовується. Тому для “зелених” дуже важливо було заручитися підтримкою “Блоку Вілкула”. А от тут і виникла цікава ситуація.

Ходили чутки, що Олійник на виборах міського голови більше допомагав саме ставленику Вілкулів – Павлову, ніж “слугам”, з тим, щоб залишитися головою облради за допомогою голосів “Української перспективи”. Але це лише чутки. Хоча за будь-яких умов він опинився у політичному цугцвангу. З одного боку, у Києві не задоволені результатами “слуг”. З іншого, перемога Павлова, судячи з усього, не дала йому додаткові голоси. Тому мабуть і вирішено було виграти час і відстрочити обрання голови облради.

Про це багато говорили в кулуарах першої сесії, оскільки виникла правова колізія з виборами голови. Під час сесії депутатам повідомили, що голова обласної ради обирається шляхом таємного голосування з числа депутатів ради. Згідно з положеннями регламенту Дніпропетровської обласної ради, для таємного голосування необхідно утворити лічильну комісію з пропорційним представництвом депутатських фракцій та груп. Але за тим же регламентом фракції можуть бути утвореними лише за письмовим поданням на ім’я голови облради. Виникла правова колізія.

З огляду на це було вирішено дати доручення тимчасовій президії розробити проект нового регламенту з обрання голови обласної ради на наступне пленарне засідання. Воно відбудеться 16 грудня.

Одразу ж у політичних колах почали озвучувати різні розклади і інсайди. Головний з них – найближчим часом, вірніше у будь-який момент, можуть зняти губернатора області. Про це повідомили і відомі столичні журналісти, і місцеві політики. Причому на місце Бондаренка в один голос усі називають прізвище Валентина Резніченка. Саме він очолював Дніпропетровську ОДА за часів Порошенка, на місцевих виборах був першим номером “Пропозиції”, яку пов’язують не тільки з мером Дніпра Борисом Філатовим, але й з “сірим кардиналом” Геннадієм Корбаном. Останній був особисто присутній на першій сесії облради, чого раніше за ним не помічалося.

Тобто формат торгів може бути таким: “Пропозиція” отримує губернатора Резніченка в обмін на голосування за лояльного “слугам” голову облради. Навряд чи Олійника, але це вже інше питання. У протилежному випадку Резніченка просуватимуть на голову облради. Сам Олійник теж не проти очолити ОДА, проте тут все буде залежати від Києва, а точніше від того, наскільки вагомим залишається вплив на Офіс президента Ігоря Коломойського, чиїм ставлеником він є.

Про те, що м’яч зараз на полі саме Корбана, свідчить і той факт, що, за даними іншого інсайду, група депутатів обласної ради, яких “курують” нардепи Юрій Кисіль і “Юзік”, готові з ним співпрацювати. Тобто навіть у стані “слуг” немає єдності. Хоча вирішальною залишається позиція Вілкула-молодшого у цій баталії навколо обрання нового голови облради.

Звертає на себе увагу і ще один цікавий факт. Зазвичай сесії Дніпропетровської обласної ради проходять по п’ятницях. Але цього разу наступна сесія відбудеться у середу, 16 грудня. І почнеться об 11:00. У цей же день, але о 10:00 почнеться сесія Дніпровської міської ради, де також обиратимуть секретаря міськради. Можливо, це просто співпадіння, а можливо це один з елементів політичної гри “баш на баш”. Хоча якщо, у міськраді перевага партії відчутна і несподіванок бути не повинно, то в облраді кожний голос буде на вагу золота. Чи на на вагу якихось поступок, яку отримають певні партії у міськраді при формуванні комісій і т. д. Але у будь-якому випадку це – інтрига.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com