Європейський ринок та небо для України у 2021 – Дніро News

Європейський ринок та небо для України у 2021

Європа настільки сильно захищає свої ринки, що розраховувати на істотне збільшення квот не доводиться. Почнемо з того, що квот при домовленостях про вільну торгівлю взагалі бути не повинно. Але вони є. До того ж, для нас, м’яко кажучи, не дуже вигідні. Так що великого збільшення за квотами не буде. Європейці зацікавлені в збільшенні постачання лише окремої групи української продукції.

Здебільшого, це технічні сільгоспкультури. Багато країн ЄС націлені на скорочення їх вирощування у себе, бо це гербіциди та удар по екології, тому Європа зацікавлена у тому, щоб перетворити Україну на кукурудзяне поле.

Відкрите небо і промисловий безвіз

В ЄС заявляють про свого роду бонуси для України. Зокрема, обіцяють режим відкритого неба з Європою і «роботу з оцінки відповідності промислової продукції». Втім, це не компенсує можливих втрат від екологічних пунктів. В теорії режим відкритого неба означає, що доступ на наш ринок для європейських авіаперевізників буде спрощений. Це дозволяє розраховувати на здешевлення квитків.

Але, як каже голова компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький, «потрібно ще подивитися, який варіант відкритого неба нам готують».

«Якщо просто дістали з-під сукна версію, яку повинні були підписати ще при Януковичі, то там взагалі катастрофа для нашого авіапрому: європейські перевізники зможуть літати всередині України й з будь-якого українського міста по Європі, а для українських авіакомпаній залишиться практично все як є. Та й будь-які домовленості з авіації в умовах чинних карантинних обмежень не мають ніякого сенсу. Італія нам вже відкрила своє небо. І що – багато туди літають? А як буде після епідемії – ніхто толком не знає. Так що все це – на віддалену перспективу», – коментує Ланецький.

Що стосується промислового безвіза, то ця тема ще на більш віддалену перспективу. Європа, звичайно, може перевіряти нашу продукцію «на відповідність», але, поки не будуть модернізовані виробничі майданчики та не запущені нові технології, шанси пройти таку «перевірку» є лише у небагатьох виробників.

В ЄС розраховують, що наша влада клюне на наживку у вигляді відкритого неба і перспектив з промислового безвізу, і тому без заперечень напише інші пункти, в тому числі по екології, які можуть виявитися для нашого експорту фатальними.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com