За напад на медика хочуть відправляти до в’язниці на 12 років - Дніро News

За напад на медика хочуть відправляти до в’язниці на 12 років

Нардепи пропонують додати нову статтю до Кримінального кодексу, щоб можна було покарати кривдників медпрацівників.

Українські народні депутати вирішили карати тих, хто вчиняє насильство над медичними працівниками, та запровадити за такі дії кримінальну відповідальність. У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт, який пропонує позбавляти свободи на термін від 5 до 12 років тих, хто навмисне скоїть тяжкі тілесні ушкодження медику чи фармацевту.

Проєкт закону №5124 пропонує додати нову статтю 350-1 «Погроза або насильство щодо медичного чи фармацевтичного працівника» у Кримінальний кодекс України. Наразі він проходить розгляд в комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Автори ініціативи вважають, що українські медики нерідко стають жертвами агресивних пацієнтів або ж їхніх родичів. І при цьому законодавство не має норм, які б встановлювали відповідальність за шкоду медичним працівникам.

«Так, у травні 2013 року у місті Бориспіль Київської області четверо чоловіків, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, нанесли 9 ножових поранень лікареві приймального відділення лікарні, який надавав допомогу одному з них. У лютому 2018 року у селі Олексіївка Первомайського району Харківської області лікарку, яка прибула на виклик до пацієнта із сільської амбулаторії, взяла в заручники жінка, раніше засуджена за вбивство, вона не випускала лікарку з дому, погрожувала ножицями. Звільнили заручницю правоохоронці», – наводять приклади нападів на медиків у пояснювальній записці до законопроєкту.

За погрозу вбивством чи завдавання тяжких тілесних ушкоджень медикам пропонують карати арештом до 6 місяців або обмеженням волі до 3 років чи позбавленням волі до 2 років.

За умисне вчинення побоїв легкої та середньої тяжкості ушкоджень суд може обмежити або позбавити волі кривдника від 3 до 5 років. А за умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 12 років.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com