«Звільніть мене, будь ласка!» або як звільнитися директору без згоди засновників – Дніро News

«Звільніть мене, будь ласка!» або як звільнитися директору без згоди засновників

Трудовим законодавством України передбачено безліч підстав звільнення працівника. Але що робити, коли роботодавець начебто і згоден Вас звільнити за Вашим власним бажанням (ініціативи працівника), але не робить необхідних дій для того, щоб належним чином звільнити Вас від виконання посадових обов’язків та юридичної відповідальності?

Яскравим прикладом такого казусу є звільнення керівника юридичної особи. Для прикладу розглянемо звільнення директора ТОВ з двома засновниками, які мають по 50% частки в статутному капіталі.

Річ у тім, що застарілі норми КЗпП не співвідносяться з нормами Господарського Кодексу та нового Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» і створюють нормативну колізію, через яку стає неможливим звільнення керівника підприємства, тобто зміна директора, без згоди засновників.

Пропуск полягає в тому, що без рішення загальних зборів засновників / учасників товариства і без обрання ними нового директора ТОВ, Ви не зможете прибрати відомості про керівника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Начебто нічого особливого, але директора-заручники можуть чекати пів року, рік, десять і так далі поки засновники ведуть суперечки, повертаються з-за кордону або втілюють протизаконні схеми, використовуючи юридичну особу, якою формально керує директор-заручник.

Згідно із законодавством України керівник підприємства є не тільки обличчям, яке фактично управляє виробничою діяльністю підприємства, а і є суб’єктом юридичної відповідальності за неправомірні дії такого підприємства. Директора підприємства можна залучити до різних видів юридичної відповідальності – адміністративної, дисциплінарної, цивільно-правової та кримінальної. Остання, безумовно, передбачає найсуворіші види покарань. Найбільш поширеними злочинами у господарській сфері є: фіктивне підприємництво; підробка документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи; ухилення від сплати податків; доведення до банкрутства; порушення трудового законодавства.

При цьому, сама відповідальність керівника в даних злочинах залежить від дій третіх осіб, в тому числі засновника / учасника або бухгалтера підприємства.

Неправомірні дії власників підприємств іноді призводять до того, що замість них до відповідальності притягують саме керівника підприємства. Тобто, навіть фактично не виконуючи обов’язки директора підприємства, керівник-заручник, який внесений до державного реєстру як директор ТОВ є суб’єктом кримінальної відповідальності за дії даного підприємства.

Що ж робити в такій ситуації?

  1. Діставайте і вивчайте трудовий договір, а краще заздалегідь подбайте про умови власного звільнення в ньому (вимоги закону «Про ТОВ і ТДВ» передбачають обов’язковість укладення контракту з керівником товариства);
  2. Напишіть заяву про звільнення та отримайте відмітку про його вручення хоча б одному із засновників / учасників юридичної особи;
  3. Скличте загальні збори засновників / учасників підприємства.

При відмові засновників брати участь у загальних зборах товариства або при значному перенесенні дати такого зібрання, голосування засновників «проти» звільнення обов’язково зверніться за юридичною допомогою до фахівця.

Юристи платформи «Адвокат Народу» допоможуть Вам позбутися від посадових «кайданів» і попередити можливі негативні наслідки!

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com