АМКУ почав розслідування щодо шести газзбутів через завищені ціни для населення – Дніро News

АМКУ почав розслідування щодо шести газзбутів через завищені ціни для населення

Цінові пропозиції відповідачів-монополістів на природний газ для потреб населення з листопада 2020 по січень 2021 в середньому перевищували ціни їх конкурентів на ринку до 40%

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) розпочинає справи щодо шести газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення. Про це повідомляє прес-служба АМОК. 

“Дії ТОВ ” Київоблгаз Збут”, ТОВ” Житомиргаз збут”, ТОВ” ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ”, ТОВ” Черкасигаз збут”, ТОВ” Уманьгаз збут “та ДП” Київгазенерджі” містять ознаки порушення законодавства Про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку”, – повідомляє АМКУ. 

Зазначено, що цінові пропозиції відповідачів-монополістів на природний газ для потреб населення з листопада 2020 по січень 2021 в середньому перевищували ціни їх конкурентів на ринку до 40%.

Наприклад, ціна газу у ” Київоблгаз Збут “була вище ціни, запропонованої” Нафтогаз України”, на 2,54 грн за 1 м3 (38,52%), а різниця з цінами ТОВ” мегават Енерго ” взагалі становила до 43,41%: ця компанія пропонувала населенню куб газу дешевше на 2,76 грн.

“Тобто з урахуванням цін, які формувалися на ринку, вищевказані товариства здійснювали постачання природного газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами”, – розповіли в Комітеті. 

Зазначається, що подібні факти виявлені і в інших регіонах України, дослідження щодо них вже завершуються територіальними відділеннями Комітету.

“Ринкова ціна-результат конкуренції. А коли постачальник, використовуючи своє монопольне становище, продає на 2-2,5 гривні за кубометр дорожче, ніж конкуренти і дорожче, ніж середньозважена ціна-це вже не ринок”, – зазначив голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький в Facebook.

Він пояснив, що точки зору конкурентного законодавства це-ознака зловживання власним монопольним становищем. Проведений аналіз дав усі підстави відкрити справу про зловживання монопольним становищем на ринку з постачання природного газу для потреб населення.

За його словами, йдеться про не тільки про невиправдано високий ціна, говоривши також і про дії засновників цих підприємство. Бувши скарга на операторів газорозподільний мережа, які намагаються зупиняти перехід споживач до інших постачальників, например, через нарахування неіснуючий заборгованість при остаточний розрахунок.

Нагадаємо, наприкінці минулого року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив В. В. О міністра енергетики Юрію Вітренко та Антимонопольному комітету перевірити обґрунтованість ціни на газ. 

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com