Апеляційний суд Києва пояснив рішення про скасування заочного арешту Януковича | Дніро News

Апеляційний суд Києва пояснив рішення про скасування заочного арешту Януковича

Апеляційний суд Києва роз’яснив своє рішення щодо скасування заочного арешту екс-президента України Віктора Януковича. Рішення Печерського суду про арешт президента-утікача назвали незаконним.

Про це повідомляє пресслужба Апеляційного суду Києва.

У суді заявили, що «прокурором не доведено факт про оголошення Януковича у міжнародний розшук».

«Спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється на підставі ухвали слідчого судді стосовно підозрюваного (крім неповнолітнього), який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук», — йдеться у повідомленні.

Захист надав судді Апеляційного суду інформацію, що щодо Януковича не розміщувалося повідомлення Інтерполу з «червоним кутом» та не розміщувався внутрішній запит з метою оголошення його у міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

Суд цієї інстанції також звинуватив Печерський суд в істотних порушеннях при оголошенні свого рішення. Зокрема, в оригіналі заяви зазначається, що арешт Януковичу продовжили в межах строку досудового розслідування до 10 липня 2021 року, а «копія ухвали, що надана стороні захисту, не містить визначення строку її дії».

Разом із тим, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку про обґрунтованість підозри у вчиненні Януковичем кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування.
Від Giraff


Від NovostimiraВід Mediametrics

Мы в соц. сетях