Де-факто “Слуга народу” вже не здатна самостійно ухвалювати закони, – голова КВУ | Дніро News

Де-факто “Слуга народу” вже не здатна самостійно ухвалювати закони, – голова КВУ

Упродовж року в монобільшості залишилося лише 211 депутатів

Протягом року в монобільшості залишилося лише 211 депутатів, тоді як для ухвалення рішення потрібно 226 голосів за. Таким чином, без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною. Про це повідомила прес-служба Комітету виборців України.

“Де-факто “Слуга народу” вже не здатна самостійно ухвалювати закони. Протягом року в монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають за, тоді як для ухвалення закону необхідно щонайменше 226 голосів. Таким чином, без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною”, – запевнив голова КВУ Олексій Кошель. 

Зазначено, що депутати “Слуги народу”, які мають права коаліції у ВР IX скликання, забезпечили 226 голосів лише за 16% ухвалених законів. Так, 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів. Всі інші закони не було би ухвалено без голосів інших фракцій та груп ВР. При цьому абсолютну більшість проектів було ініційовано самими членами провладної команди: президентом, урядом, народними депутатами монобільшості.

“Низькі показники роботи монобільшості пояснюються не лише загальним зменшенням відвідування Ради через коронавірус. Фактично під час кожного голосування в “Слузі народу” є понад десяток депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають “Утримався” чи “Проти”. Тому це насамперед питання фракційної дисципліни та політичних розколів усередині політичної сили”, – додав Кошель.

Загалом від початку роботи ВР IX скликання показники голосувань монобільшості постійно знижуються. Якщо у вересні 2019 року за ухвалені закони в середньому голосував 231 народний депутат “Слуги народу”, то у вересні 2020 р. – 206 депутатів, а в грудні 2020 р. – 211 депутатів.


Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com