Договір про асоціацію України з ЄС можуть кардинально переписати – Дніро News

Договір про асоціацію України з ЄС можуть кардинально переписати

Про необхідність цього наша влада заявляла вже давно. Головне, що вони хотіли поміняти – це аграрні квоти.

Обсяги безмитного постачання нашої сільськогосподарської продукції в Європу дуже малі і давно не влаштовують експортерів: галузь вибирає їх задовго до закінчення року (за багатьма позиціями річна квота закінчується за перший же місяць). Також останнім часом в Офісі президента натякали на якийсь «промисловий безвіз», про який, нібито, домовляються з Євросоюзом. Втім, цього разу про ревізію Угоди заговорила не українська влада, а самі європейці.

В Офісі президента повідомили про лист, який направили Зеленському президенти Ради Європи та Єврокомісії. У ньому, зокрема, йдеться про початок «всеосяжного перегляду Угоди про асоціацію» вже в цьому році. Пункти, які можуть переписати, поки позначили лише в загальних рисах: у листі йдеться про «поглиблення взаємного співробітництва, зокрема, в цифровий і екологічно сферах». Також згадується про угоду про спільний авіаційний простір (режим «відкрите небо») і початку роботи з оцінки відповідності промислової продукції.

З одного боку, ініціатива Європи з перегляду Угоди – це реакція на пропозиції української сторони, озвучені на торішньому саміті Україна-ЄС. І в теорії, якщо українські дипломати зможуть знайти аргументи й займуть жорстку позицію, у нас з’явиться шанс переписати договір на свою користь.

З іншого боку, спливає цікавий нюанс. Економісти відмічають, що для нас це може бути пасткою. У світлі переформатування європейської економіки на зелені технології в ЄС вже найближчим часом введуть так званий податок на карбоновий слід. Йдеться про додаткове оподаткування товарів в залежності від того, наскільки вони екологічно «брудні». І тут можуть бути неприємні сюрпризи для наших металургів, тваринників, хіміків тощо. Для деяких з них мита можуть виявитися на рівні заборонних і вони взагалі втратять європейський ринок. Якщо Україна не дасть згоди на нові правила, є шанс ввести відповідні заходи для європейських товарів – на ту ж суму, що втратять наші експортери. Але, якщо ми передплатимо додаткові мита в Угоді, обурюватися вже буде пізно.

Формально Угоду про асоціацію з ЄС можна переглядати раз на п’ять років. Така норма прописана в статті 29 договору. У ньому зазначено, що країни можуть оновлювати додатки до договору без перегляду основного тексту угоди і без його повторної ратифікації.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com