Екс-нардепа Жеваго оголошено в міжнародний розшук - Дніро News

Екс-нардепа Жеваго оголошено в міжнародний розшук

Інтерпол оголосив колишнього українського нардепа і екс-власника банку” Фінанси і Кредит” Костянтина Жеваго в міжнародний розшук.

“27 вересня 2019 року екс-нардепу було повідомлено про підозру. Він, як колишній власник банку “Фінанси та Кредит”, організував розтрату $113 млн цієї фінансової установи”, – повідомляє прес-служба ДБР.

Правоохоронці встановили, що підконтрольна екс-депутату офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а його банк став поручителем.

“Після того, як офшорна компанія не виконала договірні зобов’язання, іноземні банки стягнули заставне майно поручителя, зокрема списали $113 млн з кореспондентських рахунків українського банку. Після цього вказаний банк було визнано неплатоспроможним”, – зазначили в ДБР.

Нагадаємо, 2019 року ДБР заочно повідомило про підозру колишньому народному депутату Жеваго в причетності до розкрадання коштів банку “Фінанси та Кредит” на суму 2,5 млрд грн.

На початку грудня 2019 року слідчий суддя задовольнив клопотання, підтримане прокурором Генпрокуратури України, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Жеваго, якого підозрюють в організації розтрати майна банку “Фінанси та Кредит”. Генпрокуратура уточнювала, що підозру екс-нардепу висунуто за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна за попередньою змовою), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування було встановлено, що офшорна компанія в період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках, згодом між банком “Фінанси та кредит” та іноземними банками було укладено договір застави на суму понад $113 млн, український банк став поручителем.

У 2015 році за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку “Фінанси та Кредит” ті самі $113 млн. Заставу іноземні банки списали відразу після того, як банк “Фінанси та Кредит” було визнано неплатоспроможним. Слідство встановило, що кошти, отримані за дорученням банку, було використано на користь іноземних компаній, які належать Жеваго.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com