Комітет рекомендує Раді скерувати до Венеційської комісії законопроект про конституційну процедуру – Дніро News

Комітет рекомендує Раді скерувати до Венеційської комісії законопроект про конституційну процедуру

Цей законопроект є “своєрідним кодексом конституційного судочинства”

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендує парламенту включити до порядку денного, а Голові ВР Дмитру Разумкову – направити до Венеційської комісії для отримання висновку проєкт закону № 4533 про конституційну процедуру. Про це повідомила заступниця голови комітету, представниця ВРУ у Конституційному Суді Ольга Совгиря на своїй сторінці у Facebook.

“Комітет з питань правової політики вирішив рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання проект закону про конституційну процедуру (реєстр. № 4533 від 21 грудня 2020 року) та альтернативний 4533-1 та рекомендувати Голові Верховної Ради направити їх до Венеційської комісії для отримання висновку”, – написала Совгиря.

Нагадаємо, що відповідний документ передбачає, що Конституційний Суд має ухвалювати рішення двома третинами від свого складу – це 12 суддів. На сьогодні рішення можуть ухвалювати 10 суддів. Цей законопроект є “своєрідним кодексом конституційного судочинства”. 

Також передбачається, що КСУ розглядатиме справи в основному у формі усного провадження, що забезпечить прозорість ухвалення рішень. А на формування порядку денного Конституційного Суду може впливати не лише голова суду, а й самі судді, а розподіл справ між суддями КСУ має відбуватися автоматизовано.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com