Льовочкін: Погіршення кон'юнктури і відсутність заходів з підтримки експорту несуть ризики для девальвації гривні - Дніро News

Льовочкін: Погіршення кон’юнктури і відсутність заходів з підтримки експорту несуть ризики для девальвації гривні

Несприятливі тенденції світових ринків нафти і газу призведуть до того, що, згідно з прогнозом Нацбанку, негативний зовнішньоторговельний баланс країни збільшиться в чотири рази, а це створює загрозу знецінення національної валюти. На думку народного депутата партії “Опозиційна платформа – За життя” Сергія Льовочкіна, уникнути цього сценарію можна в разі прийняття швидких і масштабних заходів з підтримки експорту.

Політик нагадав, що в 2020 році зовнішньоекономічна ситуація була сприятлива для України: з одного боку, ціни на імпортовані енергоносії впали до рекордно низьких позначок за останнє десятиліття, а Основні експортні позиції трималися на високому рівні (по руді – семирічний максимум, по сталі – дев’ятирічний, Індекс продовольчих цін ФАО – шестирічний максимум).

“Але навіть у такій ситуації негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами перевищило 3,3 млрд доларів. Однак ситуація погіршилася і стає все більш несприятливою: у січні біржові ціни на газ перевищили 300 доларів, нафта Brent і WTI торгується за ціною вище 50 доларів, і перспектив для їх здешевлення не видно, оскільки світові економіки почали відновлення. У той же час український експорт скоротиться через низький урожай: в 2020 році Україна недобрала майже 10 млн тонн зернових і зернобобових. Тому НБУ цілком виправдано дав прогноз про збільшення дефіциту зовнішньої торгівлі товарами і послугами в чотири рази. Ризики для гривні в такій ситуації вкрай великі, що вимагає екстрених заходів”, – заявив Льовочкін.

За словами народного депутата, необхідно вже в найближчі тижні прийняти довгострокову програму з активізації економіки: відновлення промисловості, нарощування експорту, розвитку транспортної інфраструктури, створення сприятливих умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій.

“Пакет пропозицій вже розроблений і запропонований нашою фракцією. Він включає в себе перерозподіл коштів бюджету-з тим, щоб 35 млрд гривень було спрямовано на підтримку економіки та експорту, а також на розвиток регіонів. Уряд і парламент повинні в терміновому порядку розглянути наші пропозиції – інакше 2021-й стане роком значного погіршення життєвого рівня наших громадян”, – резюмував Льовочкін.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com