Офіс Генпрокурора порушив справу щодо незаконного вивезення української ікони з окупованого Луганська, – МЗС – Дніро News

Офіс Генпрокурора порушив справу щодо незаконного вивезення української ікони з окупованого Луганська, – МЗС

У МЗС додали, незаперечним фактом є те, що ікона походить з території України

Офіс Генерального прокурора порушив кримінальну справу через незаконне вивезення старовинної української ікони з Луганська до Боснії та Герцеговини. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, повідомляє “Укрінформ”.

У МЗС додали, незаперечним фактом є те, що ікона походить з території України. 

“Ми очікуємо, що боснійсько-герцеговинська сторона не  використовуватиме справу щодо ікони у внутрішньополітичній боротьбі, а надаватиме сприяння у рамках кримінального розслідування та експертизи та в її якнайшвидшому поверненні до України”, – сказав Олег Ніколенко.

Він нагадав, що Україна і Боснія та Герцеговина є державами-учасницями Конвенції від 1970 року про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відвідав столицю Боснії та Герцеговини 14 грудня. Тоді два члени президії Боснії та Герцеговини відмовилися від зустрічі з главою МЗС РФ. Того дня Додік подарував Лаврову старовинну українську ікону. Пізніше Лавров повернув ікону.

Посольство України направило МЗС Боснії ноту, в якій було зазначено, що це 300-річна українська ікона з Луганська, на звороті якої є печатка Українського Народного Комітету культури 1920 року. Посольство України надіслало запит з вимогою надати інформацію про те, як ця ікона потрапила до Боснії та Герцеговини. 

Своєю чергою прокуратура Боснії та Герцеговини порушила справу через ікону, щоб провести необхідну перевірку. 

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com