“Опозиційна платформа – За життя”: Мінінфраструктури бере нові західні кредити, щоб їх вкрасти | Дніро News

“Опозиційна платформа – За життя”: Мінінфраструктури бере нові західні кредити, щоб їх вкрасти

В “Опозиційній платформі – За життя” розкритикували черговий проект Міністерства інфраструктури. У партії нагадали, що напередодні Нового року уряд вирішив “порадувати” українців. Як заявив Міністр інфраструктури Криклій, досягнута домовленість з главою світового банку в Україні Арупом Банерджі про кредитування нового “мегапроекту” з розвитку транспортної системи України в залізничному, авіаційному та автодорожньому секторах.

Вже в 2021-му для появи в Україні високошвидкісних залізниць Мінінфраструктури планує приступити до будівництва залізничної євроколії. Відмовившись від планів екс – міністра Омеляна будувати цю ширшу колію паралельно існуючій-вужчій, Криклій вирішив: щоб “не наражати на небезпеку чиєсь життя, євроколія повинна будуватися на естакадах”.

“Про створення робочих місць, зменшення кредитної заборгованості “Укрзалізниці”, оновлення пасажирських вагонів, зношених на 92%, мова не йде. Як і про держзамовлення вагонобудівним заводам на виготовлення нових пасажирських і вантажних вагонів – для порятунку виробництва вагонів в Україні, після 2015 року звалився в 50 разів. Для чого ж тоді беруться західні кредити?”- йдеться в заяві партії.

“…Ініціатива уряду повністю відповідає нещодавно прийнятій транспортній стратегії ЄС, згідно з якою залізниця визначена пріоритетним видом транспорту. На його розвиток країни-члени ЄС будуть направляти кредитні кошти, віддавати які доведеться народу України. Пасажирські перевезення цим видом транспорту повинні збільшитися в найближчі 10 років удвічі”, – пояснив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Для того і планують будувати широку європейську колію на естакадах, щоб у вільний від “реформування” час представники “Слуги народу” могли комфортно подорожувати по Європі в куплених в тій же Європі і США нових вагонах або вивозити в ЄС українські трудові ресурси?

“Якщо вже міністр – “реформатор” від” Слуги народу ” Криклій так мріє про сучасну транспортну систему на естакадах, чому естакади не були використані на 30-кілометровій ділянці Дніпро-Решетилівка? Держава витратила 12 млрд грн, щоб побудувати там однорівневе нерегульоване перехрестя. Так само неефективно були використані $139,9 млн кредиту від Світового банку на першу частину об’їзної дороги під Полтавою – побудована ділянка транспортної розв’язки довжиною всього 5,5 км”, – сказано в заяві.

У партії впевнені-Міністерство інфраструктури давно перетворилося на Міністерство інфраструктурних казок для українців (ще з часів Омеляна з його ідеєю побудувати в країні “Гіперлуп”), а головне – в систему космічного за своїми масштабами відмивання бюджетних і кредитних коштів.

Якби це було не так, Зеленський і його оточення не псували б відносини з Китаєм, погодившись під тиском США демонтувати вже встановлене Телекомунікаційне обладнання китайського гіганта Huawei, 20 років успішно працює в нашій країні.

Тоді при формуванні транспортної стратегії України залучалися б величезні інвестиції Китаю, які він вкладає в інфраструктуру тих країн, де проходить Шовковий шлях. Масштаби цих інвестицій КНР-трильйони доларів. Україна є учасником транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (ТРАСЕКА). Цей стратегічний маршрут забезпечує торговий оборот між Європою і Азією обсягом понад $2 трлн, з них тільки транспортні послуги – понад $200 млрд. Китайська стратегія передбачає будівництво численних інфраструктурних проектів, зокрема нових залізниць, автомагістралей, розвиток портової та логістичної бази, трубопроводів і ліній електропостачання. Цей масштабний проект дає потужний імпульс розвитку економіки країн-транзитерів. Причому Китай в нього інвестує, а не кредитує.

На етапі розробки Шовкового шляху в 2013-му наша країна була в числі учасників проекту. Потім Україна і КНР підписали Дорожню карту щодо його реалізації ‒ Китай був готовий вкласти в інфраструктуру України $7 млрд.і зауважте, китайських інвесторів цілком влаштовували вантажоперевезення по існуючій залізничній колії. Однак при тому, що в 2019 – му Міжнародний союз залізниць ferrmed підписав меморандум про розвиток євразійської логістики з перевезення вантажів між Китаєм і країнами Євросоюзу з картою залізничних маршрутів, Україна-поза проектом. Основний вантажопотік направлений через сусідню Білорусь.

“Чому? Тому що в Україні непрозорий і тривалий механізм оформлення митних вантажів. А ще тому, що під зовнішнім тиском і для зручності західних “партнерів”, а також для комфортних подорожей команди Президента залізницею уряд має намір будувати євроколію на естакадах.

“Опозиційна платформа – За життя” впевнена: і уряд, і депутати від “Слуги народу”, що підтримують чергові казкові інфраструктурні “мегапроекти”, беруть чергові західні кредити не для того, щоб поліпшити функціонування зношеної транспортної системи країни, а для того, щоб вкрасти! Беруть вони, а віддавати належить народу України”, – зазначили в партії.


Від Giraff


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях