Парламент планує скасувати перенесення робочих днів - Дніро News

Парламент планує скасувати перенесення робочих днів

Народні депутати підготували законопроект, яким пропонують заборонити перенесення вихідних і робочих днів. На їхню думку, надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці

Народні депутати Україна на чолі з керівником комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галиною Третьякової зареєстрували в Верховний Рада законопроект про заборону перенесення робочих і вихідних днів. Текст відповідного законопроекту №4597 оприлюднений на сайті українського парламенту у вівторок, 19 січня.

Документ передбачає внесення змін в статтю 67 Кодексу законів про працю України і пропонує заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків, установлених діючим кодексом.

Кодексом законів про працю України в нашій державі визначено 11 святкових і неробочих днів. У разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

“Надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами і донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України в світі”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Аналіз досвіду країн світу в питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає. Перенесення робочих днів типова радянської традиції, яка досі зберігається в деяких пострадянських країнах.

Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути знижений.

У той же час, перенесення робочих днів призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, який слідує за довгими вихідними. Також прибирається дискримінація між робітниками, яким встановлено п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com