Парламент планує скасувати перенесення робочих днів – Дніро News

Парламент планує скасувати перенесення робочих днів

Народні депутати підготували законопроект, яким пропонують заборонити перенесення вихідних і робочих днів. На їхню думку, надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці

Народні депутати Україна на чолі з керівником комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галиною Третьякової зареєстрували в Верховний Рада законопроект про заборону перенесення робочих і вихідних днів. Текст відповідного законопроекту №4597 оприлюднений на сайті українського парламенту у вівторок, 19 січня.

Документ передбачає внесення змін в статтю 67 Кодексу законів про працю України і пропонує заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків, установлених діючим кодексом.

Кодексом законів про працю України в нашій державі визначено 11 святкових і неробочих днів. У разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

“Надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами і донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України в світі”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Аналіз досвіду країн світу в питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає. Перенесення робочих днів типова радянської традиції, яка досі зберігається в деяких пострадянських країнах.

Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути знижений.

У той же час, перенесення робочих днів призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, який слідує за довгими вихідними. Також прибирається дискримінація між робітниками, яким встановлено п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com