Посли G7 представили карту судової та антикорупційної реформ в Україні – Дніро News

Посли G7 представили карту судової та антикорупційної реформ в Україні

Зокрема, в карті пропонується внести зміни, пов’язані з Конституційним судом

Посли країн G7 (“Велика сімка”) представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні. Про це йдеться на сторінці G7 у Twitter.

Повідомляється, що наприкінці минулого року українська сторона попросила послів порадити щодо кроків для зміцнення антикорупційних інститутів та реформування судової влади. 

“Ми з радістю надали ці поради українським партнерам, а зараз ділимося ними з широкою громадськістю. G7 давно підтримує реформи України в цих сферах практично, матеріально і політично і залишається відданою подальшій підтримці України в їхній реалізації”, – йдеться в повідомленні.

Так, у дорожній карті посли пропонують наступне:

Тимчасово і мінімально збільшити кворум для ухвалення рішень КСУ, відкласти процедури відбору суддів КСУ до запровадження нових правил відбору, забезпечити суттєву роль міжнародних експертів під час перевірки кандидатів. Також пропонується посилити етичні вимоги до суддів КСУ та зобов’язати суддів залишатися неупередженими при розгляді справ та проводити відкрите голосування.

Також Україні пропонують до лютого 2021 року розробити й ухвалити комплексну стратегію судової реформи, яка відповідає міжнародним і європейським стандартам.

Що стосується змін у роботі Верховного суду – пропонується переглянути чинну структуру Верховного суду з метою об’єднання чотирьох окремих касаційних судів і Палати в єдиний Верховний суд зі спеціалізованими палатами. 

Окрім того, посли G7 запропонували зміцнити підзвітність суддів шляхом посилення вимог до дисциплінарної відповідальності, ухвалення чітких правил, стандартів і процедур розслідування та розгляду скарг на неналежну поведінку суддів.

Для реформування антикорупційної системи посли рекомендують НАБУ якнайшвидше створити надійну правову основу для забезпечення інституційної незалежності та безперебійної ефективної роботи відомства.

Нагадаємо, Венеційська комісія 10 грудня опублікувала друге зведення рекомендацій щодо реформи Конституційного суду, рішення якого від 27 жовтня зумовило конституційну кризу в Україні.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com