Система контролю якості в Україні не готова до впровадження техрегламенту на скраплений газ, - Консалтингова група " А-95" - Дніро News

Система контролю якості в Україні не готова до впровадження техрегламенту на скраплений газ, – Консалтингова група ” А-95″

Варіант вирішення проблеми – перенесення термінів вступу в силу техрегламенту

Технічний регламент на скраплені гази, вступ в силу якого передбачається 4 лютого 2021 року, повністю паралізує ринок у зв’язку з відстуттям в Україні необхідних органів сертифікації. Так вважає консалтингова група “А-95”.

Законодавство передбачає, що для введення в обіг окремої партії або серії партій продукції необхідний документ, що підтверджує її відповідність вимогам техрегламенту. Дану процедуру проводять спеціальні органи оцінки відповідності, акредитовані Національним агентством з акредитації України (НААУ).

Станом на 19 січня в Україні необхідні органи відсутні. Всього ж на акредитацію подано лише 2 заявки, проте вже очевидно, що навіть вони не будуть задоволені в строк.

Основною причиною затримки є затягування строків розгляду документів до НААУ, яке є першим етапом акредитації. Далі потрібне узгодження Мінекономіки, а також Міністерства енергетики.

Таким чином, всі партії скрапленого газу, що поставляються на ринок з 4 лютого, можуть виявитися заблокованими відповідальними органами.

Крім проблем, пов’язаних з відсутністю органів сертифікації, ще ряд конфліктів несуть в собі самі норми техрегламенту. Зокрема, документ вимагає паспортизацію кожної партії ЗВГ, акредитованої українською лабораторією. Враховуючи гострий дефіцит таких установ, ця вимога може сильно ускладнити вільний оборот автогазу в країні.

Учасники ринку також побоюються розпливчастих формулювань щодо причин, за якими органи ринкового нагляду можуть зупиняти партії скрапленого газу для відбору проб. Це створює підґрунтя для появи корупційної складової.

“Єдиним варіантом сьогодні є перенесення термінів вступу в силу техрегламенту для проведення необхідних процедур з акредитації компаній і лабораторій, а також ретельного узгодження з контролюючими органами конфліктних моментів”, – вважають у групі.

Нагадаємо, Технічний регламент прийнятий постановою Кабінету Міністрів №667 від 29 липня 2020 року. Документом передбачався піврічний адаптаційний період, фактичний вступ норм в силу передбачається з 4 лютого наступного року. ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com