Тупицький не визнає підозру від ДБР, але готовий прийти за нею в Офіс генпрокурора - Дніро News

Тупицький не визнає підозру від ДБР, але готовий прийти за нею в Офіс генпрокурора

Також Тупицький наполягає, що указ президента Володимира Зеленського про його відсторонення є незаконним

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький готовий прибути в Офіс генерального прокурора для отримання повідомлення про підозру, оскільки вважає вручену співробітниками Державного бюро розслідувань у вівторок підозру незаконною. Про це йдеться в його зверненні до Генерального прокурора, опублікованому на сайті суду.

“Прошу вас за наявності законних підстав повідомити у передбаченому законом порядку мені про підозру у вчиненні кримінальних злочинів. Готовий прибути для участі у відповідних процесуальних діях у визначені вами або компетентною особою час і місце”, — йдеться у зверненні Тупицького.

Крім того, він просить Венедиктову усунути порушення, допущені прокурорами і слідчими ДБР. Він нагадав, що відповідно до закону про Конституційний Суд, судді КС про підозру у вчиненні кримінального правопорушення повідомляє Генеральний прокурор або особа, яка здійснює його повноваження.

Також у зверненні Тупицький наполягає, що указ президента Володимира Зеленського про його відсторонення є незаконним, оскільки 28 грудня, коли виконуючий обов’язки генерального прокурора Роман Говда повідомив Зеленському про вручення підозри Тупицькому, суддя нібито саму підозру ще не отримав і тому не міг вважатися підозрюваним.

Раніше повідомлялося, що Державне бюро розслідувань повідомило про підозру голові Конституційного Суду України Олександру Тупицкому. У ДБР заявили, що Тупицькому закидають вчинення кримінальних злочинів проти правосуддя, передбачених ч.2 ст. 384, ст. 386 (“завідомо неправдиві свідчення, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання свідчень”) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 25 грудня представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський повідомив, що глава КСУ викликаний в офіс генерального прокурора на 28 грудня для вручення підозри щодо записів, на яких обговорюється перешкоджання розслідуванню і діяльності суду. За його інформацією, справу порушено за двома статтями – 384 (“введення в оману суду або іншого уповноваженого органу”) і 386 (“перешкоджання явці свідка, потерпілого, експерта, примус їх до відмови від дачі показань або висновку”) Кримінального кодексу.

Вже 29 грудня президент України видав Указ “Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України”. Проте КСУ визнав неконституційним указ Зеленського про відсторонення Тупицького з посади голови суду. У своїй заяві представники КСУ назвали указ “нікчемним”, адже, на їхню думку, Зеленський вийшов за межі своїх повноважень президента. У КСУ заявили, що своїм указом Зеленський втручається в діяльність голови суду і перешкоджає виконанню ним службових обов’язків. У своїй заяві представники суду додали, що за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com