Юрій Бойко: Децентралізація та повноцінне місцеве самоврядування мають сприяти економічній та фінансовій самостійності регіонів | Дніро News

Юрій Бойко: Децентралізація та повноцінне місцеве самоврядування мають сприяти економічній та фінансовій самостійності регіонів

Повноцінне місцеве самоврядування можливе за фінансової самостійності регіонів, а для цього влада повинна чесно виконувати свої бюджетні зобов’язання перед ними і фінансувати все, що належить за законом.

Про це в коментарі журналістам заявив Співголова “Опозиційної платформи – За життя” Юрій Бойко.

“Місцеве самоврядування дбає про якість життя людей, вирішує їх щоденні проблеми, що особливо важливо зараз, в період епідемії і кризи. Ми ж бачимо, що на місцеву владу центр став навалювати все більше і більше непрофінансованих зобов’язань, які повинні покриватися з держбюджету безпосередньо або через субвенції і трансферти місцевим бюджетам. Це і тарифи, і проїзд для пільговиків, і додаткове фінансування медустанов, сфери освіти та ін. Значну частину таких витрат довелося покривати місцевим органам влади за рахунок власних ресурсів, які могли б піти на розвиток громад і підвищення якості життя людей. 

Такого не повинно бути. Центральний бюджет повинен виконувати свої зобов’язання перед регіонами і фінансувати все, що належить за законом”, – сказав політик.

При цьому він зазначив, що влада боїться сильного самоврядування і робить все, щоб послабити і підпорядкувати собі місцеві ради та мерії.

“Сильне місцеве самоврядування задає незручні питання уряду. Тому зараз влада робить все, щоб послабити і підпорядкувати місцеві ради та мерії, зробити їх співучасниками в реалізації антинародної політики. Погрозами і тиском вона примушує місцевих депутатів створювати в радах ручні коаліції. У союзі з Партією війни Порошенко, будь – якими шляхами продавлює призначення в керівництво рад слухняних “своїх людей”, – зазначив він. 

Але, як підкреслив Юрій Бойко, ці вибори показали, що правляча партія не користується довірою людей.

“Слуги” втратили рейтинг скрізь. Тому потрібні не звинувачення і погрози, а діалог. Країна в складному становищі, і тут буцатися немає часу. Я дуже сподіваюся, що такий діалог буде. У всякому разі, ми все зробимо, щоб він відбувся – це потрібно для того, щоб людям жилося легше. А якщо буде протистояння, це рано чи пізно відіб’ється на рівні життя людей. Його знижувати ще більше просто неприпустимо”, – резюмував Юрій Бойко.


Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com