Юрій Бойко: ОПЗЖ відновить мовні права російськомовних українців – Дніро News

Юрій Бойко: ОПЗЖ відновить мовні права російськомовних українців

В Україні триває політика дискримінації мовних і культурних прав громадян, розпочата ще за часів Порошенка. Зеленський не знайшов у собі сил виконати обіцяне на виборах і став на бік радикалів-ксенофобів. Про це заявив Співголова “Опозиційної платформи – За життя” Юрій Бойко, коментуючи журналістам положення мовного закону, що набули чинності з 16 січня.

“Влада мало турбує невдоволення людей і критика з боку міжнародних правозахисних організацій, Венеціанської комісії. Їй все одно, що такі обмеження порушують конституційні права громадян і збільшують напругу і конфліктність в суспільстві. Натомість чиновники отримують ще один привід принижувати людей. Ще одне джерело корупційних доходів. А влада заслужить схвалення націоналістів і радикалів-ксенофобів з партії війни, до яких вона найбільше прислухається”, – сказав Юрій Бойко.

Він також зазначив, що влада, в дусі Порошенка, блокує роботу Конституційного Суду, щоб той не скасував мовне свавілля.

“Наша політична сила ставить перед собою завдання скасувати мовну дискримінацію. Ми внесли до парламенту низку законопроектів, спрямованих на відновлення конституційних прав мільйонів російськомовних українців та представників інших національних громад. Ми доб’ємося їх прийняття”, – підкреслив Співголова фракції опозиціонерів. 

Юрій Бойко упевнений, що не можна карати людей за їх рідну мову, за ту мову, якою говорять в сім’ях.

“Російська мова, мови національних громад – це важлива частина сучасної української культури і сучасного українського суспільства. Єдність різноманітного і багатонаціонального українського народу треба зберігати і зміцнювати. Якщо Зе-команда не може цього зробити, не в змозі через диктат радикалів-ксенофобів, це зробить “Опозиційна платформа – За життя” після перемоги на виборах”, – резюмував співголова партії.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 р. почали діяти положення мовного закону, які вводять нові обмеження і штрафи за використання російської мови і мов національних меншин у сфері послуг. 

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com