Юрій Бойко: ОПЗЖ відновить справедливість у мовному питанні – Дніро News

Юрій Бойко: ОПЗЖ відновить справедливість у мовному питанні

Поділ громадян України за мовною ознакою має бути припинено. Норми закону, які обмежують використання рідної мови у спілкуванні та здобутті освіти, порушують Конституцію і мають бути скасовані.

Про це в понеділок, 25 січня, на брифінгу у Верховній Раді заявив Співголова фракції “Опозиційної платформи – За життя” Юрій Бойко.

“Наша фракція на цьому тижні внесе законопроект про зміни до Закону “Про середню освіту”, щоб прибрати ганебні і порушують Конституцію України вимоги, які забороняють спілкуватися і вчитися рідною мовою. Ми повинні зняти ці перепони для людей, тому що це порушує їхні права”, – заявив політик.

Парламентарій зазначив, що закон, що ущемляє права людей, був прийнятий попередньою владою. Однак, незважаючи на обіцянки президента Зеленського переглянути мовну політику і піклуватися про інтереси всіх регіонів, курс на заборони і обмеження триває.

“Закон, який розділяє країну, був прийнятий попередньою владою, але сьогодні він не скасований. Діють жорсткі мовні квоти в ефірах радіо і телебачення. А тепер українських громадян вже почали штрафувати за використання на робочому місці, у сфері послуг будь-якої мови, крім української. Це неприпустимо”, – заявив Юрій Бойко.

За словами політика, подібний поділ громадян за мовним принципом вносить розкол у суспільство.

“Якщо ще вчора Україна була спільним домом для всіх, то тепер всі поділені на “правильних” і “неправильних”. Тепер всі, хто говорить “неправильною” мовою, повинні відчувати себе чужими і безправними в рідній країні” – підкреслив Юрій Бойко.

Співголова партії нагадав, що ОПЗЖ послідовно бореться за мовні права мільйонів російськомовних українських громадян та представників інших національних громад.

“Конституція України прямо забороняє будь-які форми мовної дискримінації. Тому ми будемо наполягати, щоб наш законопроект, якою відновлює справедливість і вільне використання російської, угорської, румунської та інших мов нашої багатонаціональної країни, був прийнятий парламентом”, – резюмував співголова фракції ОПЗЖ.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com