Закон про олігархів є важелем політичного впливу для Зеленського – Павленко - Дніро News

Закон про олігархів є важелем політичного впливу для Зеленського – Павленко

Закон Володимира Зеленського про деолігархізацію може виявитись важелем політичного впливу на опонентів чинної влади.

Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко.

“РНБО мала би займатися питаннями безпеки і оборони, а натомість буде виконувати квазісудові функції та приймати політичні рішення про те, кого вписати у список олігархів і кого з нього виписати. І далі цілком може бути такий собі підхід “вільна каса”: коли є загроза вписати, іди й домовляйся, здавай канали чи іншими благами ділись”, – сказав депутат.

Павленко додав, що так званий закон “про деолігархізацію” може виявитись важелем політичного впливу влади на своїх опонентів та великий бізнес.

“Опоненти, на жаль, апелюють до загального: треба боротися з олігархами, відділити бізнес від влади, очистити від політичного та медіа впливу тощо. А якщо ми дивимося на пропоновані норми, то там про це зазначається. А йдеться про те, що президент і його оточення будуть називати своїх опонентів олігархами. Ми бачимо суто політичну історію. Якщо до другого читання вона такою і протриває, то висновок тут один єдиний. Створено важіль політичного впливу під маскуванням, під димовою завісою нібито боротьби з олігархами. Бо насправді ціни зростають, тарифи зростають, обіцяного чуда немає. А якщо немає хліба, то будемо давити видовищами”, – зазначив політик.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт № 5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Як відомо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

Згодом депутати з фракцій “Європейська Солідарність”, “Батьківщина” і “Голосу” подали проєкт закону про запобігання олігархізації, монополізації і корупції, який на противагу проєкту Зеленського визначає чіткі правила і критерії визначення олігархів та інструменти для обмеження їхнього впливу.

Натомість народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” та інших парламентських політичних сил подали до Ради альтернативний законопроєкт про олігархів.

На думку спікера Верховної Ради Дмитро Разумкова у президентському законопроєкті про олігархів існує конфлікт інтересів, оскільки, гіпотетично, олігархи можуть бути в складі РНБО, яке й визначатиме людину олігархом.

За словами позафракційного депутата Гео Лероса закон про олігархів є початком диктатури Зеленського.

Водночас ексгенпрокурор України Руслан Рябошапка заявив, що законом про деолігархізацію Зеленський хоче забезпечити собі медіапідтримку з огляду низькі рейтинги напередодні виборів.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com