Зеленський обговорив з головою ОБСЄ процес врегулювання конфлікту на Донбасі - Дніро News

Зеленський обговорив з головою ОБСЄ процес врегулювання конфлікту на Донбасі

Також на зустрічі була присутня українська делегація в ТКГ

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з чинним головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

“Ми хочемо подякувати від України всіх представників місії ОБСЄ за те, що підтримуєте Україну, підтримуєте завжди наш суверенітет і нашу територіальну цілісність”, – сказав президент.

Також Зеленський запевнив, що Україна виконала всі домовленості, досягнуті на зустрічі лідерів “нормандської четвірки” в грудні 2019 року.

“Однак з іншого боку відкрито тільки один КПВВ, інші ж пункти, побудовані Україною з гуманітарною метою, які повинні надавати комфортні послуги людям, на окупованій території не відкриваються”, – зазначив Зеленський.

Крім того, він заявив, що зараз гальмується процес взаємного повернення утримуваних осіб, блокується доступ Міжнародного Комітету Червоного Хреста до затриманих і робота місії ОБСЄ на окупованій території, а також розмінування і процес розведення військ на нових ділянках.

“У частині стійкого припинення вогню на Донбасі є просування вперед, і більше шести місяців діє режим тиші. Хоча іноді він провокаційно порушується з боку бойовиків, і все ж завдяки заходам, які тривають з 27 липня 2020 року, вдалося в рази зменшити кількість загиблих військових і цивільних”, – підкреслив глава держави.

Раніше повідомлялося, що Україна в Тристоронній контактній групі (ТКГ) по Донбасу запропонувала напрацювати єдиний “План спільних кроків”. У ньому повинні бути враховані пропозиції всіх сторін.

Нагадаємо, “План спільних кроків”, який підготувала Україна, передбачає виведення російських військ з Донбасу, збільшення чисельності місії ОБСЄ, передачу контролю над кордоном і так далі.

Російський план полягає в 15 пунктах. Зокрема, Москва вимагає схвалити план мирного врегулювання на рівні Верховної Ради України, закріпити в Конституції особливий статус, а також провести місцеві вибори до передачі контролю над кордоном.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com