Зеленський з Путіним досягли консенсусу в питанні режиму припинення вогню на Донбасі - Дніро News

Зеленський з Путіним досягли консенсусу в питанні режиму припинення вогню на Донбасі

Між президентами України та Російської Федерації відбувся діалог телефоном, в рамках підготовки чергової зустрічі нормандської четвірки. Зеленський і Путін досягли загально точки зору в питанні про припинення вогню на Донбасі.

Цією подією поділилася пресслужба Офісу президента України в неділю, 26 липня. Повідомляється, що глави держав під час розмови обговорили питання, які належать до врегулювання конфлікту в Східній Україні. Бесіда пройшла в рамках теми виконання домовленостей, досягнутих в ході Нормандського саміту 9 грудня 2019 року в Парижі.

Повідомляється, що Путін і Зеленський “привітали досягнення домовленості про повний і всеосяжний режим припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00:01 27 липня 2020 року”. Обидва президенти досягли консенсусу в питанні необхідності термінової реалізації додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню на Донбасі.

Також обговорювалося питання щодо реалізації розмінування та розведення сил у зони ООС. Президенти також обговорили відкриття нових КПВВ на лінії зіткнення, діяльності СММ ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного Комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб.

У діалозі з главою РФ президент України підняв питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова у зв’язку з трагічною загибеллю його трирічного сина. Також Зеленський заявив про необхідність активізації процесу зі звільнення утримуваних осіб в окупованій частині Донбасу та АРК, а також Росії.

Між президентами був діалог і про закон, що стосується особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який знаходиться на розгляді в політичній підгрупі ТКГ. Йшлося і про закон про децентралізацію, який передбачає зміни до Конституції України.


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com