Журналіст Кацман: Фахівці пророкують, що зростання ціни на енергоносії спричинить і подорожчання ключових продуктів харчування | Дніро News

Журналіст Кацман: Фахівці пророкують, що зростання ціни на енергоносії спричинить і подорожчання ключових продуктів харчування

Об’єднання споживачів сільгосппродукції та статистики агросектору пророкують вже в січні незначне зростання ціни на деякі ключові продукти харчування, зокрема, хліб і курячі яйця, викликане в тому числі і зростанням цін на енергоносії. І це при тому, що у держави фактично немає можливості регулювати ціни соціально значущих продуктів харчування.

Таку думку озвучив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу “ZIK”.

За його словами, інформація з деяких регіонів України вже свідчить, що, наприклад, вартість десятка курячих яєць зростає і досягає у продажу 35-40 грн.

“Ситуація в нашій економіці нагадує фільм “Термінатор. Повстання машин”: газовидобувні і газорозподільні мережі, а саме транспортом вважаються всі наші газопроводи, це машини, по суті, мають в країні безконтрольність і всевладдя. Вони захопили всіх нас – і диктують монопольно ціни. А люди не в змозі їх платити… і це призводить до подорожчання всього!”, – констатував експерт.

Журналіст критично оцінив спробу влади продемонструвати турботу про зниження ціни на газ, зокрема, ініціативу в. о. міністра енергетики Вітренко.

“Склалася така система, при якій, коли Вітренко в “Нафтогазі”, він за підвищення цін, за ринок, а коли пересів у крісло в.о. міністра – намагається вводити регуляторні методи. А ось, наприклад, регулювати ціни на продукти, обмежувати їх зростання за соціальною шкалою, у держави вже немає… у держави – у президента, Кабміну, Ради – немає важелів впливу і на сам “Нафтогаз”, хоч це і держмонополія; Кабмін віддав добровільно повноваження контролю, наглядова рада засідає в Лондоні, в цій раді переважно іноземці … чи будуть вони при цьому відстоювати інтереси пересічних споживачів, нас з вами? Чи будуть не лобіювати чиїсь інтереси?.. Відповідь очевидна”, – резюмував Володимир Кацман.


Від Giraff


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях