Активіста, який оскаржує незаконність карантину, не пустили на судове засідання - Дніро News

Активіста, який оскаржує незаконність карантину, не пустили на судове засідання

Михайла Ковальчука  не пустили на судове засідання до Окружного адміністративного суду м. Києва, де мав розглядатися його позов про визнання незаконним постанови Кабміну №211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”.

Про це він повідомив у  соцмережі Facebook.

Це мало бути друге засідання в зазначеній справі, бо на перше Михайла Ковальчука не пропустили без маски. Судове засідання перенесли на 14 липня, але ситуація повторилася. При цьому на відео можна бачити, що охорона пропускала до приміщення суду якихось людей без масок, відмовляючись пояснювати, хто це такі.

Коментуючи ситуацію для GreenPost, Михайло Ковальчук сказав, що його шанси виграти справу зростуть не тоді, коли скасують масковий режим, а тоді, коли на засідання прийде багато людей і прорве «антиконституційну блокаду, влаштовану судовою охороною».

«Судова охорона також має в першу чергу керуватися головним законом України – Конституцією, а не якимись внутрішніми вказівками і рішеннями», – вважає активіст.

Свого представника по справі Кабмін  на судові засідання   не відправляв, про що відразу попередив Михайла Ковальчука.

«Приблизно два місяці тому я отримав повідомлення від Кабінету Міністрів України про те,  що вони не вважають за потрібне це робити, бо переконані, що їхня постанова відповідає нормам Конституції та іншим законам», – розповів активіст.

Позов   Ковальчук подав як громадянин України, якого безпосередньо зачепила ця  постанова Кабміну: 6 квітня  його затримала поліція на Венеціанському мосту у Гідропарку при  намірах потрапити на  місце тренувань. На Ковальчука був складений протокол про штраф у розмірі 17 тис. грн. Перша інстанція – Дарницький районний суд – стала на бік поліції, і Михайло Ковальчук подав апеляцію, розгляд якої призначено на 17 серпня. Тоді Ковальчук прийняв рішення не лише опротестувати штраф, а й добиватися визнання незаконним самого карантину, введеного урядом.

Наразі невідомо, чи продовжиться розгляд позову Михайла Ковальчука проти Кабміну.

«Можливо, це безглуздя з карантином узагалі зникне. Хоча дивлячись на все те, що відбувається, маю сумніви», – сказав активіст.


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com