Україна почала імпортувати дешеву картоплю з Польщі | Дніро News

Україна почала імпортувати дешеву картоплю з Польщі

Україна вже почала імпортувати картоплю з Польщі, так як ціни на неї в цій країні нижчі.

Початок імпорту картоплі в період, коли картоплесховища заповнені вітчизняною продукцією, є дуже неприємним сигналом. Про це повідомляє east-fruit.com. «Можливо, українським фермерам доведеться теж знижувати ціни на свою продукцію, а значить, вони недоотримають кошти для розвитку виробництва в наступному році.

Сьогодні існує дуже багато виробників, які вирощують картоплю неефективно. Більш того, вже протягом двох років ми імпортуємо продукцію з РФ і Білорусі, а також в цьому році, на початку літа, ми почали імпорт картоплі з Нідерландів і зараз вже почався також імпорт з Польщі», — розповідає Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

За його словами, це пояснюється тим, що в Польщі істотно впали ціни і споживання картоплі сегментами HoReCa і переробки за рахунок карантинних локдаунов. Відповідно великі обсяги картоплі «тиснуть» на ціни, які падають нижче собівартості. «Складна ситуація з реалізацією картоплі спостерігається в багатьох інших країн Євросоюзу.

Однак, на сьогоднішній день ціни на картоплю в Україні в два рази вище, ніж ціни в Польщі. Більш того, за моєю інформацією, в останні дні цілий ряд великих українських виробників почав підвищувати відпускні ціни на продукцію», — додає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Виробники повідомляють про те, що урожай картоплі в 2020 році у них був нижче, ніж в 2019 році, тому очікують подальшого зростання цін на неї.

Адже зараз оптові ціни на картоплю в Україні на 40% нижче, ніж в цей же час в минулому році, що, на думку картоплярів, несправедливо. «Проте, реалії такі, що в ЄС вже прибрано картоплі на кілька мільйонів тонн більше, ніж регіон може спожити в зв’язку з різким зниженням попиту з боку підприємств громадського харчування, тому надлишок продукції буде давити на ціни і в Україні. І ми не зможемо уникнути чергового витка імпорту, якщо місцеві виробники будуть утримувати ціни на високому рівні», — стверджує Ярмак. Разом з тим, щотижневі огляди ринку картоплі показують, що ціни на картоплю в Україні вже зараз вище, ніж навіть в Грузії та Молдові. А саме Молдова протягом декількох років була основним експортним ринком для української картоплі.
Від Giraff


Від NovostimiraВід Mediametrics

Мы в соц. сетях