Вчені показали відео поширення коронавірусу в кафе: як не заразитися - Дніро News

Вчені показали відео поширення коронавірусу в кафе: як не заразитися

Вчені радять сідати навпроти свого співрозмовника, що суттєво знизить шанси зараження.

Коронавірусна інфекція поширюється дуже швидко – у світі зафіксована друга хвиля смертоносної епідемії. При цьому економіки багатьох країн не можуть собі дозволити повернутися у строгий карантин і заборонити людям відвідувати кафе. Для зниження захворюваності на коронавірус вчені вирішили продемонструвати людям модель поширення інфекції, щоб показати шляхи зараження та знизити захворюваність.

Вчені з Центру обчислювальних наук інституту RIKEN спільно з колегами з Університету Кобе продемонстрували, які шанси заразитися коронавірусом, якщо сидіти в барі з ще трьома людьми, і один з них – носій коронавіруса.

В їх моделі четверо людей сидять за двома присуненими один до одного столами площею 60 кв. см (стандартний розмір столиків в кафе і ресторанах, за словами дослідників). Моделювання показало, що на людину, що сидить поруч з тим, хто говорить, потрапляє приблизно уп’ятеро більше аерозольних частинок, ніж на того, хто сидить навпроти.

Шанси зараження COVID-19, якщо співрозмовник є носієм вірусу, співвідносяться приблизно так само. При цьому, коли мовець повертає голову до адресата, ризик передачі патогенів зростає. Найбільш безпечне місце, на думку вчених, знаходиться по діагоналі від імовірно зараженого: туди долітає не більше чверті аерозольних частинок, що виділяються хворим.

Вчені також зробили висновок, що при вологості повітря менш як 30% дальність поширення частинок зростає вдвічі в порівнянні з вологістю до 60%. Це пов’язано з тим, що при підвищеній вологості частинки інтенсивніше злипаються і швидше осідають. Це дослідження дозволяє зробити висновок, що зволожувачі повітря в громадських місцях допомагають знизити ймовірність зараження COVID-19.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com