Як отримати пенсію з пропискою в іншому місті: українці зіткнулися з серйозною перешкодою | Дніро News

Як отримати пенсію з пропискою в іншому місті: українці зіткнулися з серйозною перешкодою

Фахівці Пенсійного Фонду України пояснили які управління мають повноваження призначати та виплачувати пенсію при реєстрації в іншому місті.

Відповідне питання з детальним роз’ясненням з’явилося на фейсбук-сторінці “Пенсійний кур’єр”. Жінка, яка прописана у Вінниці звернулася за призначення виплат у Ніжині:

“Я зареєстрована в м. Вінниці, звернулася за призначенням пенсії в м. Ніжині. Яке управління призначить мені пенсію та яке буде виплачувати?”, – йдеться у повідомленні.

Пенсіонери, кадр з відео

Фахівці Пенсійного фонду пояснили, що дане питання регулюється згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 14.12.2015 № 25-1 “Деякі питання впровадження електронних пенсійних справ на базі централізованих інформаційних технологій”.

“Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застосовується з урахуванням того, що із заявою про призначення пенсії особа може звертатися в будь-яке управління Пенсійного фонду України незалежно від місця її проживання і території, що обслуговує це управління.”, – йдеться у повідомленні.

Скрін: Пенсійний кур'єр

За словами спеціалістів, заява і документи для призначення (перерахунку) пенсії, що надійшли в будь-який підрозділ обслуговування громадян, передаються на виконання у підрозділ з питань призначення та перерахунку пенсій за місцем проживання (реєстрації) особи, який розглядає заяву і подані документи, ухвалює відповідне рішення та передає у структурний підрозділ з виплати пенсій.

Варто зауважити, що у Пенсійному фонді повідомили про те, що 12 січня 2021 року згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсій січня.

“12 січня 2021 року Пенсійним фондом України, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсій січня. На пенсійні виплати сьогодні спрямовано 1,6 млрд грн. Забезпечено фінансування пенсій січня на загальну суму 18,8 млрд грн. Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку.”, – йдеться у повідомленні.

ПФУ, facebook.com/pfu.gov.ua

Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com