Вчені визначили маски, які дійсно ефективні від коронавірусу - Дніро News

Вчені визначили маски, які дійсно ефективні від коронавірусу

Масковий режим запроваджено в багатьох країнах світу і розмови про ефективність цього захисного засобу не вщухають вже рік. Вчені з США вирішили перевірити всі види масок і визначили, які з них дійсно є найбільш ефективними під час пандемії.

Для дослідження вчені зі Смітсонівського інституту охорони природи США, проаналізували маски, а також різні матеріали, з яких їх можуть виготовляти, під мікроскопом.

Найбільш ефективними були визнані респіраторні маски N95, а також маски з фланелевої тканини. А ось маски з синтетичних матеріалів, з шифону або віскози – показали найнижчий рівень ефективності.

За словами фахівця у галузі мікроаналізу Едварда Віченці, хаотична природа бавовняних волокон з їх зморшкуватою текстурою і складною формою з вигинами та складками, дозволяє бавовні вловлювати більше нанорозмірних частинок, ніж іншим тканинам.

“Бавовна “любить” воду і розбухає у вологому середовищі. Тому часткам стає важче проникати через маску”, – зазначив учений.

Поліефірні тканини (поліестер) дуже добре організовані, за словами дослідників. Їх гладкі та прямі волокна роблять такі маски менш ефективними. Такі маски відштовхують вологу від дихання, що робить їх майже марними.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com