Вірус вражає молодих і дуже підступний: львівський лікар назвала особливості британського штаму - Дніро News

Вірус вражає молодих і дуже підступний: львівський лікар назвала особливості британського штаму

Коронавірус в Україні почав вражати молодь, і лікарі це пов’язують з появою нових штамів. Самим підступним з них є британський, оскільки погіршення проявляється дуже різко.

Про це розповіла завідуюча анестезіології та інтенсивної терапії клінічної лікарні швидкої допомоги Львова Наталія Матолінець.

Вона зазначила, що британський вірус вражає пацієнтів різного віку, але останнім часом у лікарні стали потрапляти зовсім молоді.

“У нас є різні пацієнти, але дійсно, британський штам сильніше вражає молодь, людей працездатного віку. На сьогодні у нас наймолодша пацієнтка – 22 роки. Це дівчина, у якої виявлений цукровий діабет і важка пневмонія, вона на штучній вентиляції легенів, боремося за її життя. Найстаршому пацієнту в реанімації 89 років. Тобто, є різна вікова категорія, але найбільше пацієнтів надходить у віці від 46 до 53-60 років”, – розповіла Матолінець.

Вона додала, що британський штам підступний своєю непередбачуваністю і на початку хвороби люди почувають себе задовільно, а погіршення наступає раптово.

“Це люди, які ходять на роботу, у яких температура, ломка, нежить, тобто, у яких інфекція протікає дуже легко, і вони на неї практично не звертають уваги. Ось вони ходять-ходять… Самі потім кажуть, мовляв, я випивав щодня 3 г парацетамолу, оскільки підіймалася температура. А потім вони прокидаються вранці (9-12 добу) і таблетка не допомагає. Їх привозять по швидкій, а там 80-90% ураження легенів”, – пояснила медик.

Матолінець зазначила, що пацієнтів з ураженням легень нижче 70% перестали госпіталізувати.

“Ми вже не беремо з ураженням легень менш ніж 70%, оскільки велика кількість пацієнтів з тотальним ураженням, що їм допомогти не встигаємо. Під час другої хвилі, ми працювали з пацієнтами з ураженням 40-50%, але то були люди похилого віку. А зараз молодь і ураження 80-90%”, – пояснила лікар.

Найлегше хворобу переносять пацієнти, які в перші 2-3 дні хвороби відчули, що щось не так з організмом, і поставилися до цього серйозно.

“Всі лікарі рекомендують максимально свіже повітря, відсутність фізичного навантаження, ніяких стресів, багато пиття і вітаміни. Якщо у перші дні цього дотримуватися, то шанс на ураження легень – невисокий. А якщо жити у звичайному режимі та пити таблетки від температури, то на 9-10 добу привезуть каретою швидкої допомоги в лікарню – то шанс у два рази вище”, – резюмувала Матолінець.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com